Запорізький художник розмальовує уламки російських ракет

Запорізький художник розмальовує уламки російських ракет

Запорізький художник розмальовує уламки російських ракет
Художник із Запоріжжя малює на уламках російських ракет, що знаходять після ракетних ударів по області. Фото: Суспільне Запоріжжя

Уламки російських ракет перетворює на артоб'єкти запорізький художник Вадим Мітков. Чоловік розмальовує частини снарядів акрилом задля благодійності та допомоги ЗСУ.

З художником поспілкувалися кореспонденти Суспільного Запоріжжя.

Запорізький художник Вадим Мітков розмальовує уламок ракети, який був знайдений у селі Лежине Запорізького району 8 листопада.

Розмальовує
Запорізький художник Вадим Мітков. Фото: Суспільне Запоріжжя

Того дня військові РФ завдали удару по селу ракетами С-300. Розповідає: перетворювати уламки в артоб'єкти почав близько трьох тижнів тому.

"Мій брат ювелір, він попросив поради, як художника, що можна зробити з уламками. Йому дали військові знайомі, котрі шукають засоби, то обладнання, то ще щось їм треба. І один із варіантів, вони підказали дали йому, як своєму товаришу ювеліру: "Може якихось сувенірів зробиш і продаси, щоб можна було". У нього не виходило з них робити сувеніри, адже сплави погано піддаються обробці, тому вирішили на них намалювати".

Розмальовує
Уламки російських ракет. Фото: Суспільне Запоріжжя

За три тижні роботи Вадим Мітков розмалював понад 30 уламків, всі вони знайдені в Запоріжжі та області.

На цьому, наприклад, художник намалював рибу, і назвав свою роботу "Куркориба, або нічний кошмар".

Розмальовує
"Куркориба", робота Вадима Міткова. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це гібрид. Вона і на курку схожа чимось, і на рибку. Це слідування форми природи, яка була в уламку, і ось вийшло це. Іноді буває так, що я сідаю і знаю, що я буду малювати, я подивився на ці уламки та знаю, що цей уламок так, а буває, що і ні. Буває, що візьму уламок і кручу-верчу, і думаю, щось тут не йде".

Розмальовує
Розмальований уламок російської ракети. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби розмалювати один уламок художник витрачає від 15 хвилин до кількох годин.

"Є такий уламок "Водночас", де зображена дійсність українська, коли водночас все і квітне, і руйнується. Водночас люди страждають... Мета в цьому випадку творчості у тому, щоб донести до людей, які не відчувають цю трагедію, що відбувається зараз, що вона є, що вона існує у такій формі в житті. І якщо більше людей почують це, то і скоріше це все закінчиться".

Розмальовує
Запорізький художник Вадим Мітков у своїй майстерні. Фото: Суспільне Запоріжжя

Всі ці артоб'єкти будуть представлені на благодійному аукціоні, розповів Вадим Мітков. Наразі проводиться підготовча робота. Аукціон планують провести в онлайн-форматі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок