Блінкен відвідає Китай — цей візит узгодили Сі Цзіньпін та Байден

Блінкен відвідає Китай — цей візит узгодили Сі Цзіньпін та Байден

Блінкен відвідає Китай — цей візит узгодили Сі Цзіньпін та Байден
Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

Державний секретар США Ентоні Блінкен відвідає Китай. Таке рішення ухвалили лідери США та Китаю, після двосторонніх перемовин на Балі, 14 листопада.

Про це йдеться в повідомленні Білого дому.

Лідери двох країн обмінялися думками щодо ключових регіональних та глобальних викликів. Президент Байден порушив питання жорстокої війни Росії проти України та безвідповідальних погроз Росії щодо застосування ядерної зброї. Президент Байден та Сі Цзіньпін підтвердили свою згоду з тим, що ядерна війна ніколи не повинна вестися, йдеться у повідомленні.

Байден також висловив занепокоєння провокаційною поведінкою КНДР, зазначив, що всі члени міжнародної спільноти зацікавлені в тому, щоб спонукати КНДР до відповідальних дій.

"Лідери двох країн домовились, що Державний секретар Блінкен відвідає Китай з візитом для продовження їхніх обговорень", — йдеться у заяві Білого дому.

Що відомо

  • Лідери США і Китаю — Джо Байден і Сі Цзіньпін — у понеділок, 14 листопада, провели зустріч для обміну думками на Балі в Індонезії на полях саміту лідерів G20. Обидва політики закликали зменшити напруженість між найбільшими економіками світу, а також обговорили низку інших тем, серед яких — війна в Україні та криза довкола Тайваню.
  • Зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна тривала близько трьох годин. Серед тем, які обговорили два політики — конкуренція між США і Китаєм, криза навколо Тайваню, дотримання прав людини китайським урядом, а також війна в Україні.
  • Коли Байден повернувся в Білий дім як президент, відносини між США і Китаєм перебували в найгіршому стані за останні десятиліття, із спалахом напруженості в сфері торгівлі, технологій, геополітики та ідеології.

Читайте також

На Балі завершилась зустріч лідерів США і Китаю. Що обговорили політики

Саміт G20 може вперше завершитися без спільного комюніке — Bloomberg

На початок