В Одесі демонтували погруддя російського письменника Горького

В Одесі демонтували погруддя російського письменника Горького

Оновлено

В Одесі на території санаторію імені Горького демонтували 13 листопада погруддя російського письменника Максима Горького. Таке рішення прийняло керівництво закладу, повідомила журналістка Суспільного.

Демонтувати пам'ятник вирішили в рамках закону про декомунізацію. Його зняли співробітники закладу. Наразі скульптуру планують перевезти на склад. За словами головного інженера санаторію Ігоря Малихіна, постамент не є пам'яткою культури:

"Вона (скульптура — ред.) юридично не підпадає під такі поняття як пам'ятник архітектури, якась історична спадщина. Тому, ані рішення якихось державних органів, ані рішення сесії міськради для демонтажу і зносу цього пам’ятника нам не потрібно".

В Одесі демонтували погруддя російського письменника Горького
Демонтоване погруддя М. Горького в санаторії, названого на його честь. Скульптуру перевезуть на склад, 13 листопада 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

Скульптуру Горького санаторій придбав за свої кошти в 1974 році. До початку 90-х років він лежав на господарському складі. Десь в той період й вирішили поставити фігуру на постамент, розповів Суспільному передісторію появи пам'ятника Малихін.

Санаторій також планують перейменувати. У травні керівництво подало відповідні документи для зміни назви, однак оскільки заклад є дочірнім підприємством приватного акціонерного товариства “Укрпрофоздоровниця”, такі рішення ухвалюються на загальних зборів наглядової ради, зазначили в санаторію.

Доктор історичних наук Олександр Шишко розповів, що Горький має прив'язку до Одеси, але його постать зайва для майбутнього міста:

"Згадуючи молодь, ми думаємо про майбутнє. Для них ця постать не має ніякого значення і, відповідно, не повинна бути присутня в культурному середовищі, монументальному мистецтві. Позбавлення цього пам‘ятнику виглядає логічним в контексті тих процесів, які відбуваються в сучасному українському суспільстві".

Читайте також

  • Доля пам'ятника Пушкіну на Приморському бульварі в Одесі залежить від обласної влади — адвокат
  • На Одещині пам'ятник Суворову перенесуть на територію водопровідно-каналізаційного господарства
  • В Одесі розписали пам'ятник Пушкіну

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок