Вінницькі волонтери доставили гуманітарний вантаж для мешканців звільненої Балаклії. Його зібрали в рамках проєкту "Разом", який заснував Культурний десант на чолі зі співаком Колею Сєргою.
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
До Балаклії волонтери прибули в п'ятницю вранці.
“Ми, живучи у відносно мирній Вінниці, і уявити не можемо, що відбулося на окупованих територіях певний час, і що залишилося людям після того, як з їхньої землі пішли росіяни. Після спілкування з нами один з балаклійців сказав: “Як добре, що у нас з вами є два міста і між ними – одне серце”, – розповів директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.
Вінничан зустріли представники місцевої влади та волонтери, які показали те, що пережили балаклійці за час окупації.
“Нам показали місто, ми побачили, що залишили після себе росіяни. Зараз міжнародні фонди забезпечують балаклійців продуктами харчування. Але люди потребують більш дороговартісних речей, адже вони залишилися з розбитими будинками і без можливості придбати собі необхідні речі”, – каже керівниця Фонд громади "Подільська громада" Олена Данілова.

На центральній площі вінницькі волонтери роздавали гуманітарну допомогу. Вона була частково адресною. Її формували ще у Вінниці, маючи перелік потреб конкретних балаклійців.

За місяць запланована наступна поїздка до Балаклії. Місцеві жителі заповнювали спеціальну форму, де вказували, чого вони найбільше потребують. Передусім люди просили теплі зимові речі, ковдри, покривала, велосипеди, мобільні телефони, медикаменти, дитячі речі та іграшки.
У Вінниці гуманітарну допомогу для балаклійців збирають у:
- центрі реабілітації “Гармонія” ім. Р. Панасюк (вулиця Винниченка, 5),
- артпросторі “ПІЧ” (вулиця Сковороди, 25),
- волонтерському центрі “Шахіна” (проспект Коцюбинського, 43-б).

Жителі деокупованого міста підписували листівки зі словами вдячности для вінничан і залишали там свої контакти. Тож тим, хто принесе допомогу – волонтери передаватимуть ці записки. Таким чином сподіваються налагодити тісні контакти між різними регіонами України.
“Балаклійці були 6 місяців без України. Біля них були росіяни, які розказували, що їх всі покинули і про них всі давно забули. Вони просили більше розповісти про Вінницю, дивувалися, що ми взагалі знаємо про Балаклію”, – говорить координаторка проєкту «Вінниця-Балаклія», співзасновниця волонтерського центру "Шахіна" Олена Стеценко. Олена Стеценко.
Що відомо
- Вінниця стала містом-другом Балаклії в рамках проєкту “Разом”, який заснував “Культурний десант” на чолі зі співаком Колею Сергою. Акція довгострокова.