Росія відновлює свої бомбосховища — Bloomberg

Росія відновлює свої бомбосховища — Bloomberg

Росія відновлює свої бомбосховища — Bloomberg
Москва 28 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Російська влада проводить перевірку своїх бомбосховищ та переводить їх у стан готовності після більш як трьох десятиліть, що минули від завершення Холодної війни.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Державні службовці спокійно перевіряють підвали та інші об'єкти, що охороняються, ремонтують і очищають об'єкти, які не використовуються з радянських часів, за словами людей, знайомих з цією роботою", — йдеться у повідомленні.

Ці кроки є частиною ширших намірів російської влади забезпечити готовність інфраструктури цивільної оборони на випадок масштабнішого конфлікту, розповіли виданню на умовах анонімності джерела, знайомі із ситуацією.

"Кампанія не була офіційно оголошена і не обумовлена ​​будь-якими конкретними загрозами або планами використання інфраструктури цивільної оборони, кажуть люди. Але після раптового призову Кремлем 300 000 резервістів, що розпочався у вересні, що супроводжувались бюрократичними негараздами та невдачами, влада не ризикує й іншими приготуваннями, пов'язаними з війною", — зазначають журналісти.

Будівництво бомбосховищ є ще одним прикладом того, як російське вторгнення, яке триває вже дев'ятий місяць, призводить до ширшої мілітаризації російського суспільства, пише Bloomberg. Кремлівські чиновники зображують війну як екзистенційну війну між Росією та США, а російські освітні чиновники цього тижня заявили, що з наступного року поновлять базову військову підготовку радянських часів у школах по всій країні.

"Схоже, це федеральне замовлення. Але це також може бути спробою всіх цих агентств цивільної оборони продемонструвати свою корисність і те, що вони справді щось роблять", — прокоментував ситуацію Михайло Виноградов, аналітик фонду "Санкт-Петербурзька політика".

Як зауважує видання, Україна, ймовірно, не завдавала ударів по цілях у Росії за межами прикордонних зон, і офіційні особи в Києві кажуть, що їхня мета полягає лише в тому, щоб витіснити кремлівські війська зі своєї території. США та їхні союзники обмежили постачання в Україну деяких наступальних озброєнь та далекобійної зброї, щоб уникнути ризику ескалації, та засудили погрози Росії застосувати ядерну зброю як безвідповідальні.

При цьому у кількох регіонах Росії, близьких до зони бойових дій, офіційні особи публічно підтвердили відновлення бомбосховищ. У квітні секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев наказав провести повну інвентаризацію бомбосховищ на півдні Росії, зажадавши повернути все, що було вилучено із федеральної власності.

"Але перевірки та зачистки об'єктів цивільної оборони, які за радянських часів зазвичай будувалися у підвалах багатоквартирних будинків, шкіл та державних установ, за словами людей, знайомих із ситуацією, проходять у містах по всій країні", — зазначає видання.

Чутки про деякі із них час від часу просочувалися до соціальних мереж, що спонукало місцеву владу заперечувати проведення якоїсь спеціальної кампанії. Окрім того, минулого місяця Міністерство охорони здоров'я РФ виступило із заявою, в якій йдеться про те, що воно не обладнує операційні у сховищах, а московські чиновники від освіти заперечують, що проводить перевірку шкіл.

Читайте також

Звільнення Снігурівки, заява РФ про відхід з Херсона, підготовка у разі наступу з Білорусі. 260 день війни. Онлайн

На початок