Україна та Чехія підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру

Україна та Чехія підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру

Україна та Чехія підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру
Фото: Укроборонпром

Державний концерн Укроборонпром та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при Міноборони Чехії підписали угоду про створення спільного оборонного кластеру.

Про це йдеться у спільній заяві Укроборонпрому та Міністерства оборони Чеської Республіки.

Угоду підписали після досягнутих минулого тижня домовленостей між президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Чеської Республіки Петром Фіалою.

"Створення оборонного кластеру передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (на наявних потужностях, так на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту озброєння і військової техніки (ОВТ), а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів", — йдеться у повідомленні.

Для реалізації планів залучатимуть провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів.

"Чеська Республіка стане надійним промисловим тилом для української оборони та усього оборонно-промислового комплексу", — сказав заступник міністра оборони Чеської Республіки Томаш Копечний.

Що відомо

  • У жовтні уряд Чехії ухвалив новий пакет військової допомоги для України. Міністерка оборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що до нового пакету допомоги входить важка техніка, водночас деталей вона не назвала з міркувань безпеки.
  • Також за її словами експорт військової техніки з Чехії в Україну в цьому році досяг 47 мільярдів крон. Чеська держава вже надала Україні допомогу в розмірі 4,2 мільярда доларів.

Читайте також

Україна та Чехія підписали спільну декларацію щодо євроатлантичної перспективи

У парламенті Чехії комітет у закордонних справах визнав режим РФ терористичним

Важка техніка, зброя, боєприпаси. Уряд Чехії ухвалив новий пакет допомоги для України

На початок