Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні до 22 травня 2020 року. А зовнішнє незалежне оцінювання для абітурієнтів відбудеться у рукавичках і масках, а приміщення дезінфікуватимуть та провітрюватимуть.

“Рішення Уряду передбачає послаблення деяких карантинних обмежень з 11 травня. Для закладів освіти все залишиться незмінним – вони проводять дистанційне навчання та готуються до завершення навчального року”, – пояснила т. в. о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:

  • до 31 травня триватимуть заняття;
  • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
  • до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
  • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Скільки цьогоріч абітурієнтів на Черкащині та чи вистачить пунктів Суспільному повідомила методистка центру ЗНО Черкаського інституту післядипломної освіти Тетяна Федоренко.

Тетяна Федоренко

Тетяна Федоренко

Інших змін у форматі чи процедурі тестування не буде, зазначила Тетяна Федоренко.

"Я в основному працюю з тестами на платформі Освта.ua, там є ЗНО онлайн. Також виконую завдання, що нам дають наші вчителі. Вони нам часто надсилають опорні конспекти. Деякі заняття з репетиторами в мене перевелися в умови онлайн. Також по скайпу або іншими методами. Але деякі репетиторства скасувалися, бо деякі мої репетитори – викладачі інститутів. Зараз велика загрузка, бо дистанційне навчання", – розповів одинадцятикласник Єгор Білокінь.

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Майбутня випускниця Юлія Головатюк планує вступати до музичної консерваторії. Дівчина складатиме чотири предмети ЗНО.

"Ну я не була готова. Готуватися самому важко. Коли вчитель наживо пояснює, – набагато легше. А так потрібно щось писати, або шукати самостійно. Хвилююся, але ніхто не винен, що так сталося. І ми повинні готуватися самостійно й за допомогою учителів", – розповіла Юлія.

Учителька історії

Ірина Обертас

Ірина Обертас

вважає, що такий формат підготовки до ЗНО – додаткове навантаження для учнів.

"Їм потрібно для того, щоб зробити якийсь тест із ЗНО або інший тест із програми, то мають самостійно опанувати тему. Пошукати, подивитися, що їм дали по ютубу. Або поспілкуватися в скапі або в зумі з вчителями. Все одно треба багато проводити роботу самостійно", – розповіла Ірина Обертас.

Основна сесія тестування триватиме з 25 червня до 17 липня. Прийом документів до закладів освіти – із 13 до 22 серпня.

Згідно правил, в аудиторії перебуватиме максимум 15 учасників та 2 інструктори. Обов’язковою є дистанція 1,5 метри між учасниками. У зв’язку із поширенням коронавірусу, усіх забезпечать засобами індивідуального захисту та антисептиками, розповіла методистка центру ЗНО Черкаського інституту післядипломної освіти Тетяна Федоренко.

"Для того, щоб не було скупчення людей біля пунктів тестування, батьків і дітей, будуть стежити відповідні органи. Результати проходження Державної підсумкової атестації та ЗНО будуть оприлюднені до 31 липня", – Тетяна Федоренко.

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Навчальний рік завершиться дистанційно, а ЗНО – у масках

Графік додаткової сесії оприлюднять до 22 травня.

"Якщо, наприклад, у період основної сесії діти хворітимуть, або перебуватимуть в ізоляції, вони будуть проходити ЗНО в додаткову сесію. А у випадку, якщо вони не потрапляють на додаткову сесію, то для них будуть вступні іспити у вищих навчальних закладах. Це також передбачено", – зазначила Тетяна Федоренко.

З її слів, цьогоріч в області – 11 тисяч абітурієнтів, це на дві тисячі більше ніж торік. По області працюватиме 43 пункти тестування.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі – mon-covid19.info.

Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

Авторка Тетяна Недбайло

Що відомо

  • ЗНО розпочнеться 25 червня. Документи про здобуття освіти випускники отримають наприкінці липня.
  • Під час відеозвернення т. в. о. міністерки освіти і науки Любомира Мандзій пояснила, як відбуватиметься державна атестація та зовнішнє незалежне оцінювання цього року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди