Іранські дрони: МЗС України закликає світ нейтралізувати військову співпрацю Росії та Ірану

Іранські дрони: МЗС України закликає світ нейтралізувати військову співпрацю Росії та Ірану

Іранські дрони: МЗС України закликає світ нейтралізувати військову співпрацю Росії та Ірану
Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

МЗС України закликало міжнародну спільноту нейтралізувати військову співпрацю Росії та Ірану на тлі постачання дронів. Про це повідомив речник зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко, коментуючи матеріал Sky News про те, що Росія передала Ірану зразки західної зброї, яка нібито передбачалася як військова допомога Україні, в обмін на отримання іранських дронів.

“Усе озброєння, яке перетинає український кордон, перебуває під пильним контролем уряду України та наших партнерів. Водночас українська сторона продовжує виявляти факти передачі Тегераном іранської зброї Росії, яка використовує її задля війни проти України”, — зазначив Ніколенко.

Іран також нарощує виробництво озброєння, яке може бути використане проти третіх країн на Близькому Сході, додав речник МЗС.

“Маємо дивитися правді в очі: військова співпраця РФ та Ірану нині загрожує не лише безпеці України, але і миру та безпеці в світі”, — сказав Ніколенко.

За його словами, критично важливо, аби міжнародна спільнота максимально активізувала зусилля з метою нейтралізації деструктивної взаємодії Росії та Ірану в військовій сфері.

Раніше Sky News із посиланням на анонімне джерело у службі безпеки повідомив, що російський військовий літак у серпні таємно доставив до Ірану 140 млн євро готівкою і захоплене в Україні британське та американське озброєння. І що це "плата" за іранські дрони, які РФ використовує у війни проти України.

Зазначалося, що передача захопленої в Україні зброї дозволить Ірану вивчати західні технології та потенційно копіювати їх. Наразі Тегеран ймовірно має зразки британської ПТРК NLAW та американських ПТРК Javelin і ПЗРК Stinger, йшлося в матеріалі.

5 листопада стало відомо, що МЗС Ірану визнало, що країна постачала безпілотники в Росію "у невеликій кількості та за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну".

У МЗС України відреагували на заяву Ірану. "Будемо продовжувати вживати максимально жорстких заходів, аби унеможливити використання Росією іранської зброї задля вбивств українців та знищення інфраструктури", — заявив речник МЗС Ніколенко. Він додав, що заява іранського очільника МЗС про нібито відмову української сторони від зустрічі з іранськими експертами через "тиск західних партнерів" — неправдива.

Що відомо

  • 13 вересня військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.
  • Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці.
  • За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе.
  • США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

Читайте також

В Ірані назріває конфлікт через використання Росією безпілотників у війні в Україні — The Guardian

Тегеран, імовірно, почав використовувати залежність РФ від іранської зброї — ISW

На початок