РФ відправила в Україну понад 500 сирійських бойовиків — ЗМІ

РФ відправила в Україну понад 500 сирійських бойовиків — ЗМІ

РФ відправила в Україну понад 500 сирійських бойовиків — ЗМІ
Сирійський солдат. Фото: Associated Press

За останні кілька місяців Росія відправила в Україну понад 500 досвідчених сирійських бійців, набраних з урядових підрозділів, яких РФ раніше підтримувала та навчала для війни з опозиційними силами та угрупованнями ІДІЛ у Сирії. Про це повідомляє британське видання Middle East Eye з посиланням на власні джерела.

За їхніми словами, серед них є представники 25-ї дивізії сил спеціального призначення, яка відома як "Сили тигра", "П'ятого корпусу" та "Ліва аль-Кудс", яка складається здебільшого з палестинських сирійців.

Представник сирійського уряду на умовах анонімності розповів MEE, що Росія завербувала сирійців, у тому числі колишніх повстанців, через свої сили спеціального призначення та ПВК "Вагнера". За його словами, близько 1000 сирійських бійців прибули до Росії для навчання, однак лише половина з них поїхала в Україну.

Посадовець сказав, що основним завданням сирійських бойовиків є забезпечення безпеки та захисту районів, якими керує ПВК "Вагнера" та інших військових підрозділів у Луганську та Донецьку, але їх можуть викликати на фронт для ведення бойових дій, якщо виникне надзвичайна чи нагальна потреба.

Водночас обізнані джерела повідомляють, що сирійських найманців не відправляють на передову через можливі проблеми з координацією та мовним бар'єром.

"Вони не зможуть нормально спілкуватися з іншими російськими полками на відкритому полі бою, і, наприклад, російська артилерія може вразити їх. Будуть проблеми з поведінкою, оскільки лінія фронту — це досить велика територія", — сказав співрозмовник видання.

МЕЕ зазначає, що сирійські бойовики служать під керівництвом військового підрядника "Щит" та дочірньої групи "Вагнера" "Оперативна група "Русич", за якою закріпилася репутація неонацистського угруповання.

За даними видання, вже є повідомлення про втрати сирійців на сході України, хоч вони і не воюють на передовій. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини в Лондоні, з вересня загинули дев'ять бійців з "Ліва аль-Кудс" та "Сил тигра".

Водночас в сирійському уряді кажуть, що кількість загиблих становить щонайменше 50 осіб.

"Сирійці не беруть участі в реальних бойових діях, вони в основному виконують функції матеріально-технічного забезпечення поблизу лінії фронту. Однак є невелика кількість з них, які працюють у складі артилерії", — сказав сирійський посадовець.

Що відомо

  • Українське Міністерство закордонних справ 30 червня повідомило, що Україна розірвала дипломатичні відносини з Сирійською Арабською Республікою внаслідок визнання цією країною "незалежності" самопроголошених ДНР та ЛНР.
  • Сирія ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з Україною "відповідно до принципу взаємності у відповідь на аналогічне рішення Києва".

Читайте також

Україна розірвала угоду про повітряне сполучення з Сирією

Росія вивезла зброю з Сирії, використовуючи торговельне судно — Bloomberg

ЗМІ: Путін розпорядився перекинути російські війська із Сирії в Україну

На початок