Уряд Молдови вимагає заборонити партію "Шор"

Уряд Молдови вимагає заборонити партію "Шор"

Уряд Молдови вимагає заборонити партію "Шор"
Уряд Молдови. Фото: NewsMaker

Кабінет міністрів Молдови схвалив запит голови Мін'юсту країни Серджіу Литвиненко, який запропонував звернутися до Конституційного суду із проханням оголосити партію "Шор" поза законом.

Таке рішення було ухвалене на засіданні 9 листопада, повідомляє NewsMaker.

"Партія "Шор" діє у суперечності з принципами верховенства закону та ставить під загрозу суверенітет та незалежність Молдови", — вважає Литвиненко.

За його словами Литвиненка, у запиті наведено достатньо аргументів на користь цього твердження.

"На мій погляд, є всі конституційні обставини для подання цієї заяви та визнання неконституційності цієї партії", — сказав голова Мін'юсту Молдови.

Кабінет міністрів одноголосно схвалив ініціативу Литвиненка.

Як зазначає видання, засідання уряду проходило на тлі протесту прихильників партії Шор.

Партія Шор була заснована як громадсько-політичний рух "Рівноправність" 13 червня 1998 року. 19 червня 2016 року примар міста Оргєєв Ілан Шор став головою руху, змінивши його засновника, Валерія Клименка. З 2020 року голова партії Ілан Шор перебуває в бігах і був оголошений у міжнародний розшук у справі про крадіжку 1 мільярда доларів із банківської системи Молдови.

У 2022 році, після російського вторгнення в Україну, партія Шор почала активно взаємодіяти з російською владою, депутати відвідали Москву та налагодили міжпартійні контакти. Після цього партія організовувала протестну діяльність проти чинної влади у Молдові.

Читайте також

Відведення військ РФ з Херсона, скасування мит на генератори, відключення світла по всій Україні. 259 день війни. Онлайн

На початок