У Вінниці семеро підприємців отримали гроші на відновлення бізнесу

У Вінниці семеро підприємців отримали гроші на відновлення бізнесу

У Вінниці семеро підприємців отримали гроші на відновлення бізнесу
Наслідки ракетного обстрілу Вінниці 14 липня . Фото: Суспільне Вінниця

Семеро підприємців, які зазнали збитків внаслідок ракетного удару Росії, отримали по 60 тисяч гривень компенсації на відновлення справи від БФ "Подільська громада". Про це Суспільному розповіла очільниця фонду Олена Данілова.

"Одразу після теракту 14 липня звернулися до нашої партнерської організації, щоб вони підтримали бізнес. Оголосили конкурс. Люди подали заявки, була конкурсна комісія, яка відібрала 7 переможців", — розповідає Олена Данілова.

Серед тих, хто отримав компенсацію, ювелір Максим Широков. Його майстерню пошкодило, внаслідок прильоту російських ракет по Будинку побуту у Вінниці, 14 липня. Із жовтня чоловік ремонтує та виготовляє золоті та срібні вироби у новому приміщенні, яке винаймає його на території ринку "Урожай".

"Це нове починання. Тому було страшно чи будуть люди. Чи я зможу заробляти знову. Спочатку здавалося, що не буде вистачати місця, але компактно усе розставив. Плюс, що є мийка, бо там не було", — розповідає Максим Широков.

Відновлення бізнесу після російської агресії
Фото: Суспільне Вінниця

Полагодити срібну прикрасу до Максима прийшла вінничанка Ірина. Суспільному розповідає, ювеліра знає давно. Ремонтувати вироби приносила, ще коли він працював у Будинку побуту. Про те, що переїхав сюди — дізналася випадково.

"Видно що він майстер своєї справи. Якщо, наприклад, не може це зробити, то він так і каже, а не бере, ламає і віддає. Він добросовісний, тому ходжу до нього", — каже Ірина.

Відновлення бізнесу після російської агресії
Фото: Суспільне Вінниця

Із нуля почати бізнес було важко, бо після прильоту російських "калібрів" згоріло не лише обладнання, а й вироби людей, за які довелося віддати власні кошти, каже Максим. На відновлення власної справи витратив понад 300 тисяч гривень. З них — 60 тисяч отримав від БФ "Подільська громада". Проєкт, який подав на конкурс, зацікавив організаторів. За ці гроші, розповідає, закупив обладнання.

"Багато інструменту зміг закупити за ці гроші. Хоч і вживаного, але все одно він є. І розпочав знову. Придбав інструмент, який розкачує та зменшує кільця, лампу обладнання, магнітну головку для чистки кілець, звукову мийку", — розповідає Максим.

Відновлення бізнесу після російської агресії
Фото: Суспільне Вінниця

60 тисяч гривень на відновлення отримали також власники взуттєвого магазину. Нове приміщення орендують неподалік площі Перемоги. Гроші витратили на полиці під взуття, каже підприємиця Ганна Герасіма.

"Ці гроші це третина вітрини. Вони допомогли, стимулювали. Це приємно, що згадали про нас. Ми швидко зібралися і відкрилися. Не змінили локацію, бо тут наш покупець. Люди приходять, кажуть, о це ви ви тут тепер", — каже Ганна Герасіма.

Що відомо

  • Росія обстріляла Вінницю 14 липня. Основні удари прийшлися на площу Перемоги, де був розташований будинок побуту "Ювілейний". Росіяни вдарили близько 11 ранку, коли на площі, зупинках громадського транспорту, кав’ярнях та на автомобільній стоянці було багато людей. Також на той час вже розпочав прийом пацієнтів медичний центр на площі. Він вигорів. Через обстріл загинули 28 людей, з них — троє дітей.

Читайте також

  • Бійці з Вінниччини записали вірші до Дня української писемності та мови
  • Придбали речі для учителів, які боронять Україну: у Вінниці триває збір російської макулатури
На початок