Інклюзивно-ресурсний центр на колесах: волонтер з Британії передав Харківщині автобус

Інклюзивно-ресурсний центр на колесах: волонтер з Британії передав Харківщині автобус

Інклюзивно-ресурсний центр на колесах: волонтер з Британії передав Харківщині автобус
Волонтер з Великобританії передав дітям Харківщини автомобіль для занять з розвитку, осінь 2022. Фото: Харківська ОВА

Заняття з розвитку для дітей у селах та селищах Харківщини віднедавна проводять у мікроавтобусі. Харківській області його передав волонтер з Великобританії.

Фахівчиня Ірина показує, як облаштований мобільний інклюзивний центр для школярів та дошкільнят. Цього дня він приїхав до селища Вільшани на Харківщині.

"Це зона арттерапії: пісочна терапія, зняття рівня тривожності дитини", — говорить Ірина.

На заняття прийшов п'ятирічний Тимур. Після повномасштабного російського вторгнення хлопчик з батьками переїхав сюди з Харкова. Родина тривалий час займалася з дитиною вдома, каже бабуся Валентина.

Інклюзивно-ресурсний центр на колесах: волонтер з Британії передав Харківщині автобус
У Харкові облаштували інклюзивно-ресурсний центр на колесах. Автобус надав волонтер з Британії. Фото: kharkivoda.gov.ua

"Дуже добре допомагає нам всі рефлекси у ручках, він ножицями вирізає фігурки, ліпимо, розмальовуємо", — говорить Валентина.

До Солоницівської громади інклюзивний бус приїздить вдруге. До цього фахівці займалися з дітьми дистанційно або приходили додому, розповідає директорка місцевого інклюзивно-ресурсного центру Людмила Бреславець.

"Є Куряжанка, Зарічанка віддалені. Тобто є такі місця, куди мій фахівець, наприклад, добирається 40 хвилин пішки. З собою все неможливо було взяти, а з бусом дуже зручно десь стати, щоб батьки підійшли", — каже Людмила Бреславець.

Автомобіль подарував волонтер з Великої Британії. Військова обладміністрація оснастила його обладнанням та передала Харківській академії неперервної освіти, каже ректорка закладу Любов Покроєва.

"Тут є комп’ютерна техніка для того, щоб можна було не тільки працювати з дітьми, використовуючи планшети, комп’ютери, а щоб також обстежувати цих дітей, є спеціальні програми", — каже Покроєва.

Територіальні центри можуть подавати заявки на заняття у бусі. Дітей, які потребують інклюзивної освіти, на Харківщині до початку повномасштабної війни було близько 7%, каже директор облдепартаменту освіти Олексій Литвинов.

"Зараз ті проблеми й хвороби, які у цих дітей були, через війну надзвичайно загострилися. Ми зараз розробляємо найбільш оптимальні маршрути для того, щоб цей автобус міг доїхати", — розповів директор обласного Департаменту науки і освіти Олексій Литвинов

За його словами, автобус вирушить і до звільнених від російської окупації громад.

Читайте також

У Лозовій на Харківщині дітей з інвалідністю консультують онлайн

На початок