Настоятеля храму на Харківщині підозрюють у співпраці з окупантами: він втік до РФ

Настоятеля храму на Харківщині підозрюють у співпраці з окупантами: він втік до РФ

Настоятеля храму на Харківщині підозрюють у співпраці з окупантами: він втік до РФ
Збройні сили України почали звільнення Куп'янського району Харківщини у вересні 2022 року. Фото: СБУ

Настоятеля храму Української православної церкви Московського патріархату у селі Гетьманівка Куп'янського району та його прихожанку підозрюють у виправдовуванні збройної агресії РФ.

Після захоплення Куп'янського району вони співпрацювали з окупантами і склали подяку "командувачу угрупуванням "Z", повідомив речник Управління Служби безпеки України Владислав Абдула.

За даними СБУ, настоятель храму закликав громаду підтримати окупантів, а у проповідях виправдовував злочини агресора в Україні.

"Крім того, він усіляко сприяв поширенню окупаційного режиму у захопленій частині регіону і для цього особисто контактував з місцевим гауляйтером Віталієм Ганчевим. Саме з ним представник УПЦ МП погоджував свої дії щодо використання церкви для залучення громадян до лав ворога і дискредитації Сил оборони України", — повідомив Абдула.

У підтримці окупантів настоятелю допомагала прихожанка, зазначає прокуратура Харківщини. За даними слідства, вона поширювала прокремлівську пропаганду на території громади та складала листа із вдячністю загарбникам.

"Спільно з прихожанкою поплічник окупантів у рясі навіть надіслав "благодарение" для так званого "главы военно-гражданской администрации Харьковской области", — інформує прокуратура.

Перед звільненням частини Куп'янського району і настоятель, і прихожанка втекли в Росію. Вони оголошені у розшук.

За ч. 1 ст. 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України Кримінального кодексу України їм загрожують виправні роботи, пів року арешту або позбавлення волі до трьох років.

Читайте також

УПЦ усунула Ізюмського митрополита Єлисея, який приймав окупантів і втік до РФ

На початок