В Антарктиді на станції Мак-Мердо зафіксований найбільший спалах COVID-19 — The Guardian

В Антарктиді на станції Мак-Мердо зафіксований найбільший спалах COVID-19 — The Guardian

В Антарктиді на станції Мак-Мердо зафіксований найбільший спалах COVID-19 — The Guardian
Антарктична станція Мак-Мердо. Фото: Gaelen Marsden / Wikipedia

В результаті наймасштабнішого на сьогодні спалаху COVID-19 в Антарктиді інфіковані 10% персоналу найбільшої антарктичної станції Мак-Мердо. З огляду на це США призупинили всі заплановані на континент експедиції.

Про це повідомляє The Guardian.

"Інфекції охопили американську станцію Мак-Мердо, найбільшу базу в Антарктиді. Національний науковий фонд (NSF) заявив, що з початку жовтня було зареєстровано 98 позитивних тестів за загальної чисельності населення 993 особи", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Фонд "приступив до зниження щільності населення, щоб зменшити ймовірність передачі" інфекції, а також поставив на паузу всі поїздки на континент на наступні два тижні, щоб "переоцінити ситуацію".

Видання зауважує, що спалах стався просто напередодні літнього сезону, коли погода сприяє проведенню польових наукових досліджень.

"Спалах стався, коли станції готуються до літнього польового сезону з максимальною пропускною спроможністю, і багато вчених прилітають, щоб провести два-три місяці досліджень. Для низки баз цей рік став першим повним сезоном антарктичних досліджень після дворічної перерви, спричиненої COVID-19. Поки що неясно, як пауза в подорожах вплине на дослідницькі проєкти", — пишуть журналісти.

Нинішній спалах інфекції не перший в Антарктиді, але, ймовірно, найбільший. У грудні 2020 року були виявлені перші випадки захворювання: на базі Чилі 36 людей мали позитивний результат тесту на COVID-19. За рік під час спалаху інфікувались 11 з 30 полярників в на бельгійській дослідницькій станції Princess Elisabeth, а у січні 2022 року під час спалаху на аргентинській базі Есперенса були виявлені 24 випадки.

За даними NSF, серед 64 інфікованих "більшість мають легкі симптоми та ізольовані у своїх кімнатах". Намагаючись стримати спалах і зупинити його подальше поширення, NSF вимагатиме від мешканців провести п'ять днів в ізоляції перед переходом на південний полюс або вглиб континенту, а також рекомендуватиме постійно носити маски KN-95.

Персонал станції із позитивним результатом тесту на COVID-19 повинні будуть ізолюватися на п'ять днів, після чого носити маски протягом ще п'яти днів. Вони зможуть повернутися до роботи після двох негативних тестів.

Читайте також

Україна вперше очолила Комісію зі збереження морських живих ресурсів Антарктики

На початок