Уряд Німеччини: Україна сама має вирішувати, коли і як їй вести переговори з Росією

Уряд Німеччини: Україна сама має вирішувати, коли і як їй вести переговори з Росією

Уряд Німеччини: Україна сама має вирішувати, коли і як їй вести переговори з Росією
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр фінансів ФРН Крістіан Ліндер та міністр економіки та проблем клімату Роберт Габек, фото: AP

На тлі повідомлень ЗМІ про заклики США до проведення перемовин між Україною та РФ заступниця речника федерального уряду ФРН Крістіне Гоффманн заявила, що українці самі мають вирішувати, коли і як їй вести переговори з Росією.

Її слова цитує Укрінформ.

"Ми також узяли до відома ці повідомлення ЗМІ. Але позиція уряду Німеччини не змінилася, вона полягає в тому, що Україна сама вирішує, коли і за яких умов їй розпочинати переговори з Росією про можливе мирне рішення", — наголосила Гоффманн.

Представниця німецького уряду зазначила, що у ФРН бачать "принципову готовність України до переговорів", однак досі бракувало "бажання російської сторони йти на переговори".

Водночас вона додала, що німецьке керівництво перебуває в постійному контакті з російською стороною.

Що передувало

Газета The Washington Post із посиланням на джерела написала, що адміністрація президента США Джо Байдена приватно закликає українську владу заявити про свою готовність вести переговори з Росією.

The Wall Street Journal з посиланням на джерела водночас написав, що радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван останні місяці веде конфіденційні переговори з помічником Путіна Юрієм Ушаковим та секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим.

Президент Гвінеї-Бісау Сісоку Ембало також повідомив, що президент Росії Володимир Путін шукає можливість поговорити із президентом Володимиром Зеленським та попросив його сприяти в цьому питанні. Ембало висловив сподівання, що його зусилля допоможуть досягнути миру в Україні. На це Володимир Зеленський відповів, що поки що не бачить з боку російського керівництва бажання миру.

Після заяви Ембало у Кремлі наголосили, що Путін не передавав Володимиру Зеленському "спеціального послання" через президента Гвінеї-Бісау про перемовини.

Читайте також

В ОП заявили, що Україна ніколи не відмовлялася від переговорів з Росією і назвали умову

На початок