До РФ депортували понад шість тисяч українських дітей — Секретаріат Ради

До РФ депортували понад шість тисяч українських дітей — Секретаріат Ради

Ексклюзивно
До РФ депортували понад шість тисяч українських дітей — Секретаріат Ради
Дніпро, Україна — 29 вересня 2022 року. Фото: Getty Images

Керівниця управління Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Олена Вихор в ефірі марафону Суспільного розповіла, що за останніми даними до РФ були депортовані 6 032 дітей.

"Але мушу уточнити — це не тільки ті діти, які були депортовані до РФ, а на територію, непідконтрольну українській владі. Фактично це діти України, викрадені солдатами Росії і вивезені на територію, де не діють закони як України, так і гуманності. 4 листопада ввечері ми отримали інформацію про те, що 12 дітей з олешківського дитбудинку-інтернату, де знаходяться діти з інвалідністю, були вивезені на так зване оздоровлення до Сімферопольського району. Тобто ще 12 діток з інвалідністю стали жертвами геноциду, який вчиняє Росія проти народу України", — розповіла вона.

Вихор додала, що влада також розглядає той варіант, коли батьки самостійно ухвалюють рішення і підписують будь-які заяви, що вони погоджуються на так зване оздоровлення. Якщо російським урядом не дотримуються термінів повернення назад дітей до України, то такі діти підпадають під категорію депортованих дітей.

"На них поширюються соціальні гарантії для депортованих дітей. Звернутися про такі факти можуть не обов’язково батьки. Це можуть бути сусіди, знайомі, З’ясовувати усіма засобами, де дитина", — зауважила керівниця управління Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини.

Що стосується тих батьків, які розшукують дітей, то про це можна повідомляти за телефоном: 0-800-50-17-20.

"В Секретаріаті працює Консультативний центр, який здійснює облік таких звернень. За минулий тиждень ми отримали 7 таких звернень. Це стосувалося дітей, які були депортовані, і стосувалося захисту прав дітей, які перебувають за кордоном. Фахівці максимально надають інформацію та консультації", — зазначила Вихор і додала, що на сьогодні повернуто 96 дітей.

Куди повідомляти про викрадення дитини

  • телефонувати на "гарячу лінію" Офісу Уповноваженого 0-800-50-17-20. Телефонні дзвінки безкоштовні.
  • приймаються повідомлення на гарячу лінію [email protected]
  • на порталі "Діти війни" теж є можливість подавати повідомлення.
  • телефонувати на лінію 102 для повідомлення про викрадення дітей.

Що відомо

  • Деякі мешканці тимчасово окупованого Енергодара Запорізької області, та навколишніх сіл, які відправили дітей до Краснодарського краю РФ, отримали повідомлення, що діти "затримуються на відпочинок в Росії на невизначений термін".
  • 16 українських дітей у віці від 6 до 17 років Олешківського дитячого будинку-інтернату, згідно з "наказом" окупаційної влади "Про евакуацію дітей", вивезли на територію окупованого Криму для "оздоровлення".

На початок