Усі українські медзаклади забезпечені електрогенераторами — МОЗ

Усі українські медзаклади забезпечені електрогенераторами — МОЗ

Ексклюзивно
Усі українські медзаклади забезпечені електрогенераторами — МОЗ
Фото: Суспільне Полтава

Медичні заклади України, які надають стаціонарну та екстрену медичну допомогу, мають резервні джерела живлення, наявність яких була однією з умов укладання контракту зі Службою громадського здоров’я.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив заступник міністра охорони здоров’я України Богдан Боруховський.

"Наші заклади охорони здоров’я — і ті, які містять стаціонар, і ті, які надають допомогу, мають операційні — вони всі забезпечені генераторами. Таким чином, при відключенні електроенергії продовжується надання медичної послуги", — розповів посадовець.

За його словами, перемикання з основного джерела живлення на резервне у більшості випадків відбувається автоматично.

"Як правило, всі заклади забезпечені швидким перемиканням, автоматично, долі секунди. В деяких закладах зараз екстрено доналаштовують, оскільки не було передбачено автоматичного швидкого перемикання", — пояснив Боруховський.

Водночас рівень забезпеченості генераторами у деяких медзакладах відрізняється.

"В кожному закладі своя історія. Деякі готові на 300%. Був в закладі, де 7 генераторів різної потужності. Є заклади, де менша кількість і потребують доналаштування. Проблематика в кожному закладі своя, але всі зрозуміли загрози, які з’явилися після 10 жовтня, і весь технічний персонал лікарень переналаштовує систему, щоб вона миттєво реагувала на будь-який виклик", — зазначив чиновник.

Він додав, що наявність резервного джерела живлення у медзакладі була однією з вимог Служби громадського здоров’я.

"При контрактуванні, в т.ч. на 2022 рік, СГЗ однією з вимог до закладів саме і виставляла наявність альтернативного джерела електропостачання. Тому в кожному закладі був генератор, але вони різної потужності. Одні брали на живлення весь корпус, приміром, 200 кВт. В інших закладах невеликі — 5-10 кВт. В залежності від можливості лікарень, вони закуповували за власні кошти або власників лікарень — громади або обласні ради", — розповів заступник голови МОЗ.

За словами посадовця, вже під час війни МОЗ за допомогою міжнародних партнерів поставило в українські медзаклади понад 400 генераторів.

"Зараз починається величезний проєкт зі Світовим банком — 1100 генераторів. ВООЗ вже в листопаді-грудні поставить 170 потужних генераторів. Таким чином, сукупність того, що було раніше придбано і що закуповується зараз, нам дає можливість бути впевненими в безперебійній роботі всіх закладів охорони здоров’я", — підсумував Боруховський.

Читайте також

Понад 4,5 млн українців залишились без світла, Євросоюз запропонує нові санкції проти РФ. 257 день війни. Онлайн

На початок