Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко задекларувала майже 150 мільйонів гривень, які отримала як компенсацію за політичні репресії у 2011-2014 роках.
Згідно зі змінами до майнового стану в декларації політикині, всього вона отримала 148 345 441 гривень як компенсацію шкоди, заподіяної внаслідок політичних репресій 2011-2014 років.
У документі зазначається, що вказану суму, яка становить майже 5,5 мільйонів доларів, Тимошенко отримала у США на стадії досудового врегулювання від компанії Reid, Collins, Tsai LLP.

Зазначена юридична компанія була заснована у США в 2009 році та має офіси у Нью-Йорку, Вашингтоні й інших містах Сполучених Штатів.
До основних областей практик фірми входять фінансове шахрайство, справи про неспроможність, професійну відповідальність, судові процеси про банкрутство, посередницькі дії тощо.
У липні 2019 року дохід від цієї компанії задекларував колега Тимошенко по фракції, нардеп Сергій Власенко.
Так, 18 липня він зазначив у декларації 56,9 мільйонів гривень, 19 липня — 57,2 мільйона та 18,8 мільйона гривень доходу від Reid, Collins, Tsai LLP.
У графі "вид доходу" було вказано "іноземний дохід".
Після розголосу у ЗМІ Юлія Тимошенко прокоментувала зміни до майнового стану у декларації.
"Щодо змін у моїй декларації. Так, днями я отримала грошову компенсацію збитку, заподіяного політичними репресіями 2011-2014 років, від резидента США на стадії досудового врегулювання. Це свідчить про те, що Сполучені Штати – по-справжньому правова держава, і права людини для них не порожній звук, а справжня цінність", - написала вона у Facebook.
Політикиня наголосила, що вказана компенсація - доказ того, що в’язниця в 2011-2014 роках була політичною розправою над нею.
Разом з тим вона так і не пояснила, від кого саме отримала компенацію, як довго тривали досудові перемовини та інші подробиці справи.
"Відповідно до законодавства, я відразу задекларувала отриманий дохід. Інших подробиць не буде через законодавче регулювання у США щодо юридичних обмежень у справі", - заявила Тимошенко.
Суспільне звернулося по коментар до пресслужби Тимошенко та до Сергія Власенка.
Що відомо
- 11 квітня 2011 року Генпрокуратура часів президента-втікача Віктора Януковича повідомила про порушення проти Юлії Тимошенко справи за звинуваченням у перевищенні влади та службових повноважень під час укладання "газових" контрактів із Росією 19 січня 2009 року.
- У червні в Печерському райсуді Києва розпочався суд у цій справі, а 5 серпня того ж року Тимошенко арештували у залі суду.
- У жовтні 2011 року її засудили до семи років ув’язнення із забороною обіймати державні посади протягом трьох років.
- У квітні 2013 року Європейський суд з прав людини вирішив, що арешт Тимошенко був політично вмотивованим, незаконним та став результатом свавілля у діях прокурорів і судді.
- 22 лютого 2014 року Тимошенко випустили з в'язниці.