На Херсонщині елітні підрозділи військ РФ готують різні варіанти відступу — ОК "Південь"

На Херсонщині елітні підрозділи військ РФ готують різні варіанти відступу — ОК "Південь"

Ексклюзивно
На Херсонщині елітні підрозділи військ РФ готують різні варіанти відступу — ОК "Південь"
Фото: Getty Images

На Херсонщині російські війська намагаються підтягнути на правий берег свіжо мобілізованих, з яких будуть складати першу лінію оборони, а елітні підрозділи військ РФ готують собі різні варіанти виходу. Про це в етері Суспільного заявила речниця Сил охорони та оборони "Південь" Наталія Гуменюк.

За її словами ситуація на Херсонщині залишається складною та напруженою, оскільки росіяни продовжують свої маневри, "в яких ще самі не визначилися, але тримають оборону, і переміщення продовжуються".

"Триває переміщення особового складу і укріплення лівого берега. Вони намагаються підтягнути на правий берег, так званих свіжо мобілізованих, з яких будуть складати першу лінію оборони, це очевидно. Також продовжують передислокацію елітних підрозділів, які гуртуються навколо Херсона. Вони готують для себе різні варіанти виходу, в т.ч. підготовлюють інформаційний простір до, так званих, жестів доброї волі", — сказала Гуменюк.

За словами речниці ОК "Південь", російські військові продовжують складати враження, що готові до вуличних боїв, укріплювати рубежі оборони і на правому, і на лівому березі.

"Це свідчить про те, що вони розглядають кілька варіантів розвитку подій. Так само як і ми усвідомлюємо, що таких варіантів може бути декілька. Ми готові до будь-якого розвитку подій", — зазначила вона.

За словами Гуменюк, росіяни знову повернулися до шантажу цивільного населення у зв'язку з тим, що мешканці Бериславського району не хочуть виїжджати.

"Вони почали знову залякувати підривом дамби. Знову робили вкиди про обстріл нами цивільної інфраструктури. Зокрема, намагалися розігнати тему з обстрілом шлюзів. Але, так само як і "брудна бомба" десь зникло це повідомлення, тому що не отримало тієї підтримки, на яку вони розраховували", — сказала речниця.

За її словами, жителі Херсонщини підтверджують, що почали приймати сигнали українського мовлення, і почав з’являтися сигнал українського мобільного зв’язку.

"В Чорному морі продовжується шторм — це на нашу користь. Корабельне угруповання ворога зменшилося. Наразі складає 3 кораблі. Хоча час від часу вони виводять ще одиниці на патрулювання з Криму. Крім того, можуть залучати ракетоносії, хоча зараз їх на службі немає", — сказала Гуменюк.

За її словами у зв’язку зі штормом активізується винесення на берег морських якірних мін.

"Зокрема, таку вчора винесло до узбережжя Одеси. Вона під контролем Сил оборони була ліквідована. Але слід усвідомлювати, що розліт уламків такого снаряда може сягати 100 метрів, і це дуже велика зона ушкодження", — сказала речниця ОК "Південь".

Гуменюк також повідомила, що шторм не має безпосереднього впливу на роботу зернового коридору.

"Там інша тоннажність суден. Вони працюють відповідно до скоординованого графіка стамбульської групи", — зазначила вона.

Читайте також

Військові РФ на Херсонщині та Луганщині викрадають людей і "вибивають" свідчення про "диверсантів" — Генштаб

Понад 4,5 млн українців залишились без світла, Євросоюз запропонує нові санкції проти РФ. 257 день війни. Онлайн

На початок