Заготівля деревини на Харківщині: чому 80% замовлень через сервіс "ДроваЄ" скасували

Заготівля деревини на Харківщині: чому 80% замовлень через сервіс "ДроваЄ" скасували

Заготівля деревини на Харківщині: чому 80% замовлень через сервіс "ДроваЄ" скасували
У лісгоспі на Харківщині заготовляють дрова на зиму. Листопад 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Один з лісгоспів на Харківщині через сервіс "ДроваЄ" отримав 53 замовлення 43 з них довелося скасувати.

З якими проблемами стикаються люди, коли замовляють дрова, чи зросла ціна на деревину за рік та який вид найефективніший для опалення — про це Суспільне Харків розповів головний лісничий Чугуєво-Бабчанського лісгоспу Олександр Бердник.

Лісгоспи заготовлюють та продають, але не доставляють деревину, говорить Бердник.

"Люди, коли купують у сервісі "ДроваЄ", думають, що вони замовили і їм додому привезуть. Такого, на жаль, немає. Замовлення були з Харкова. Коли людина дізнається, що треба їхати мінімум 50 км, ще й техніку шукати, відмовляється", — розповідає лісничий.

Читайте також: "ДроваЄ". Як на Харківщині купити дрова з лісгоспу онлайн

Щоб замовити дрова, можна звернутися безпосередньо до лісгоспу.

"Однаково людина, коли звертається до нас, має бути готова до самовивозу. Вона має знайти техніку, найняти вантажників. Людей з технікою, які хочуть дати послуги по вивезенню дров, зараз мало", — каже Бердник.

Майже п'ята частина лісгоспу — 4000 гектарів — перебувала на окупованій території, розповідає лісничий.

"Інші ліси, які не перебували на окупованій території, були у безпосередній близкості до бойових дій. Вони постійно піддавалися вогневому впливу. Небезпечно там перебувати, бо можуть бути міни", — говорить Бердник.

Дрова Харківщина
У лісгоспі на Харківщині заготовляють дрова на зиму. Листопад 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Цьогоріч, каже Бердник, у лісгоспі були найбільш масштабні пожежі: "Понад 500 га лісу пройдено лісовими пожежами. І коли йде обсмалювання чи обгорання кореневої шийки стовбура, дерево слабішає і воно через кілька років засихає".

Читайте також: "ДроваЄ": чи має попит державний інтернет-магазин дров на Харківщині

Нині лісгосп відвантажує вдвічі більше деревини, аніж робили це торік восени, говорить Бердник.

"Звертаються і ті люди, в яких пічне опалювання, і ті, які вирішили перестрахуватися. Тобто поставили якісь печі, буржуйки. По теплоефективності найкращі дрова листяних порід, а не хвойних. Вони швидше наганяють температуру. Але у нас є і соснові дрова, з листяних — це дуб, клен, ясен. Люди питають дубові", — розповідає лісничий.

За рік ціна на деревину зросла, каже Бердник: "Ціна зросла на близько 10%. Не скажу, що це пов'язано з війною. Дрова листяних порід коштують 1035 грн за кубометр, хвойні дрова дешевше".

Що відомо

  • Купити дрова жителі Харківської області можуть, скориставшись послугою сервісу "ДроваЄ", яку надає Державне агентство лісових ресурсів України від кінця жовтня. Жителі деокупованих громад окремих категорій можуть безплатно отримати дрова на період опалювального сезону. Покрокову інструкцію оприлюднила Борівська селищна рада.

Читайте також

"Лісгосп не працює, все заміновано". У двох деокупованих районах Харківської області можливий дефіцит дров

Заготівля дров та безпека: як до холодів готуються у громадах Харківщини

На початок