Словацькі компанії могли постачати РФ та Ірану компоненти для виробництва зброї

Словацькі компанії могли постачати РФ та Ірану компоненти для виробництва зброї

Словацькі компанії могли постачати РФ та Ірану компоненти для виробництва зброї
Державний кордон Словаччини. Фото: Noviny.sk

Після початку російської збройної агресії проти України Словаччина постачала Росії тисячі товарів, які могли використовуватись при виробництві зброї.

Про це йдеться у розслідуванні, оприлюдненому словацьким виданням Dennik N.

Як нагадує видання, на початку жовтня українські військові змогли дістати з Чорного моря іранський безпілотник Mohajer-6, який впав неподалік Одеси.

"Несподіваним відкриттям українських військових стало те, що іранський безпілотник оснащений першокласним австрійським двигуном Rotax 912iS, який використовується в невеликих цивільних літаках. Виробник Rotax відразу спростував інформацію про постачання двигунів до Ірану і почав розслідування", — пишуть журналісти.

З’ясувалось, що 21 квітня митні органи Словаччини дозволили словацькій компанії з міста Превідза експортувати до Ірану товар "Авіаційний двигун Rotax 912 для цивільних літаків типу DY-K103". Згодом журналісти виявили перелік із тисяч найменувань різних товарів, які словацькі митники пропустили одразу до Росії після початку її агресії проти України. Ці деталі можуть бути використані для важкого озброєння. Серед них — підшипники, обладнання для виробництва компонентів шин і навіть цілі двигуни.

Розслідувачам вдалося пов'язати імпортерів деяких позицій зі списку із конкретними виробниками російської військової техніки.

"Основний висновок полягає в тому, що митники, мабуть, не перевіряли при підтвердженні вивезення, чи можуть також товари використовуватися для виробництва військової техніки — і, отже, вони є товарами подвійного призначення як цивільного, так і військового призначення", — наголошують журналісти.

Отримувачами цих товарів у багатьох випадках виявлялися російські юридичні особи, які виступають дочірніми компаніями для підприємств сектора оборонної промисловості. У цьому разі може йтися про порушення санкцій ЄС, запроваджених проти Росії, зауважує видання.

Влада Словаччини вже пообіцяла розібратися із цим питанням.

Читайте також

Мільйони українців без світла, РФ втричі збільшила атаки на фронті. 254 день війни. Онлайн

На початок