Унаслідок аварійних та стабілізаційних відключення електроенергії збільшилась кількість викликів від людей, які застрягли в ліфті. У КМДА радять не користуватися ліфтами за 30-40 хвилин до початку відключення.
Рятувальники нагадують правила, яких слід дотримуватися, якщо застрягли у ліфті:
- Заспокойтеся і постарайтеся зрозуміти, що не варто панікувати.
- Не натискайте на всі кнопки поспіль, не стрибайте в ліфті і не намагайтеся відчинити двері кабіни самостійно.
- Скористайтеся кнопкою виклику диспетчера чи зателефонуйте до аварійно-ліфтової служби. Якщо в ліфті чи під'їзді немає оголошення з номером компанії, яка обслуговує ліфт, то потрібно звернутись до керуючої компанії, ОСББ чи ЖЕКу, аби їх розмістили.
- Якщо диспетчер чи аварійна не відповідають або не мають можливості приїхати, зателефонуйте до "101". На допомогу приїдуть рятувальники, не задіяні в ліквідації інших надзвичайних ситуацій.
- Якщо при собі немає телефону або відсутній мобільний зв’язок, намагайтесь покликати на допомогу інших мешканців будинку, аби вони викликали відповідну службу.
- Якщо в очікуванні допомоги вам стало жарко, розстебніть або зніміть верхній одяг. Якщо є вода, то пийте її помірно. Якщо стан не поліпшився, покладіть речі на підлогу і присядьте, витягнувши ноги.
- Після приїзду аварійної бригади чітко виконуйте всі її інструкції.
Із графіками відключень у Києві можна ознайомити тут.
Що відомо
- У столиці зранку 4 листопада через стабілізаційні вимкнення електроенергії без світла залишились 450 тисяч помешкань киян. Вдень ДТЕК "Київські електромережі" повідомив про зниження споживання електроенергії та повернення до відключень за графіком.
- Президент Володимир Зеленський зазначив, що станом на вечір 3 листопада від споживання тимчасово були відключені за аварійними та стабілізаційними графіками близько 4,5 млн споживачів. Зокрема в Києві та десяти областях.
Читайте також
Армія РФ витратили майже всю партію дронів-камікадзе — міністр оборони
Львів'янам відшкодують 50% вартості генератора: хто може отримати компенсацію