Людей закликають не користуватись ліфтами під час відключень. Що робити, якщо застрягли

Людей закликають не користуватись ліфтами під час відключень. Що робити, якщо застрягли

Людей закликають не користуватись ліфтами під час відключень. Що робити, якщо застрягли
Фото: УНІАН

Унаслідок аварійних та стабілізаційних відключення електроенергії збільшилась кількість викликів від людей, які застрягли в ліфті. У КМДА радять не користуватися ліфтами за 30-40 хвилин до початку відключення.

Рятувальники нагадують правила, яких слід дотримуватися, якщо застрягли у ліфті:

  1. Заспокойтеся і постарайтеся зрозуміти, що не варто панікувати.
  2. Не натискайте на всі кнопки поспіль, не стрибайте в ліфті і не намагайтеся відчинити двері кабіни самостійно.
  3. Скористайтеся кнопкою виклику диспетчера чи зателефонуйте до аварійно-ліфтової служби. Якщо в ліфті чи під'їзді немає оголошення з номером компанії, яка обслуговує ліфт, то потрібно звернутись до керуючої компанії, ОСББ чи ЖЕКу, аби їх розмістили.
  4. Якщо диспетчер чи аварійна не відповідають або не мають можливості приїхати, зателефонуйте до "101". На допомогу приїдуть рятувальники, не задіяні в ліквідації інших надзвичайних ситуацій.
  5. Якщо при собі немає телефону або відсутній мобільний зв’язок, намагайтесь покликати на допомогу інших мешканців будинку, аби вони викликали відповідну службу.
  6. Якщо в очікуванні допомоги вам стало жарко, розстебніть або зніміть верхній одяг. Якщо є вода, то пийте її помірно. Якщо стан не поліпшився, покладіть речі на підлогу і присядьте, витягнувши ноги.
  7. Після приїзду аварійної бригади чітко виконуйте всі її інструкції.

Із графіками відключень у Києві можна ознайомити тут.

Що відомо

  • У столиці зранку 4 листопада через стабілізаційні вимкнення електроенергії без світла залишились 450 тисяч помешкань киян. Вдень ДТЕК "Київські електромережі" повідомив про зниження споживання електроенергії та повернення до відключень за графіком.
  • Президент Володимир Зеленський зазначив, що станом на вечір 3 листопада від споживання тимчасово були відключені за аварійними та стабілізаційними графіками близько 4,5 млн споживачів. Зокрема в Києві та десяти областях.

Читайте також

Армія РФ витратили майже всю партію дронів-камікадзе — міністр оборони

Львів'янам відшкодують 50% вартості генератора: хто може отримати компенсацію

На початок