Апеляційний суд вімовив сумській професорці у поновленні на роботі

Апеляційний суд вімовив сумській професорці у поновленні на роботі

Апеляційний суд вімовив сумській професорці у поновленні на роботі

Апеляційний суд відмовив професорці та ексвикладачці СумДПУ Тетяні Поярковій у поновленні на роботі та стягненні коштів з університету за вимушений прогул. Таке рішення суд виніс 5 грудня.

Жінка вважає, що її звільнили через громадянську позицію. Представники університету під час судових засідань заявляли, що у науковиці закінчився контракт.

Апеляційний суд вімовив сумській професорці у поновлені на роботі
Source: Оригінальне

Апеляційний суд вімовив сумській професорці у поновлені на роботі

"Як доктор політичних наук я висловила свою точку зору, коли Сумський педуніверситет зганьбився на всю Україну, відправив студентів у Крим і це стало підставою для того, щоб Сумський педуніверситет просто не оголосив конкурс на мою посаду", - говорить позивачка Тетяна Пояркова.

За словами представника позивачки Юрія Кондратенка, згідно з законодавством, контракт у вишах укладається лише з керівним складом:

"Пленум Верховного суда зазначав, що контракт укладається лише у випадках прямо передбачених законодавством. Верховний суд робить висновок, що якщо контракт укладений поза межами законодавства, він визнається не дійсним і звернення до суду з такою вимогою не потрібне".

"Контракт особисто підписаний позивачкою, ніким це не оспорюється, позивач сама цю обставину підтверджує. Умови звільнення були погоджені ще на той момент, коли вона приступала до своїх обов’язків. Якщо вона була не згода з цим, вона могла відмовитися від підписання цього контракту", - говорить адвокатеса СумДПУ ім. А.С. Макаренка Ольга Думал.

Окрім поновлення на посаді, позивачка просила виплатити їй гроші за вимушений прогул – на початок грудня цього року це склало близько 180 тис. грн. Позиції сторін слухали півтори години. Після чого оголосили рішення.

"Апеляційну скаргу Пояркової Т.К залишити без задоволення, а рішення Ковпаківського районного суду від восьмого серпня 2019 року без змін. Постанова набирає сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення", - зачитує суддя Сумського апеляційного суду Ігор Орлов.

Повний текст рішення стане відомий за 5 днів. За словами прессекретарки суду, політичні мотиви звільнення політологині вони не досліджували.

Подавати касацію на рішення апеляційного суду Тетяна Пояркова буде. Про це вона нам сказала після засідання.

Як відомо:

  • Рішення, яке оскаржувала Тетяна Пояркова, виніс Ковпаківський райсуд 8 серпня 2019 року.
  • Звільнили Тетяну Пояркову з Сумського педагогічного університету у вересні 2018 року. Професорка виступила проти практики сумських студентів спеціальності "туризм" в окупованому Криму.
  • Зараз жінка викладає спецкурс з політичних наук у Національній академії державного управління при Президентові України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди