Росія перейшла до прихованої мобілізації — Генштаб

Росія перейшла до прихованої мобілізації — Генштаб

Росія перейшла до прихованої мобілізації — Генштаб
Бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов, фото: УНІАН

Попри заяви військово-політичного керівництва Російської Федерації про завершення мобілізаційної кампанії, мешканців РФ продовжують мобілізовувати до армії, але у прихованому режимі. Окрім того, Росія намагається повернути на службу раніше звільнених військових, в тому числі через поранення.

Про це під час брифінгу в Military Media Center заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України, бригадний генерал Олексій Громов.

Зокрема, військовий розповів, що у Росії зупинена публічність і показовість мобілізаційних заходів. Водночас, за його словами, російські військкомати отримали вказівку продовжувати пошук та набір охочих укласти контракт та долучитись до війни проти України.

Окрім того, російське керівництво намагається повернути на службу військових, які були звільнені у минулому.

"Здійснюються спроби повернути до лав ЗС РФ військовослужбовців, які отримали поранення та були звільнені. Крім того, з метою поповнення молодшого офіцерського складу рішенням МО РФ прискорено підготовку курсантів випускних курсів. Зокрема, дату завершення закладів перенесено з червня 2023 року на грудень поточного року", — — повідомив Громов.

Яка ситуація на фронті

За словами генерала, українські військові намагаються стримувати російські збройні формування в районах населених пунктів Берестове, Соледар і Бахмут у Донецькій області.

"Противник намагається блокувати Бахмут з півдня, північного сходу, та оволодіти Соледаром, чим створити сприятливі умови для продовження наступу в напрямку Часів Яр з метою подальшого повного блокування Бахмуту з заходу. Збройні сили чинять опір, у нас все виходить", — розповів Олексій Громов.

Він додав, що протягом останнього тижня тривають бої в районі Павлівки.

"Противник силами до мотострілкової роти, а іноді й двох, при підтримці вогню танків, БМП та артилерії систематично намагався прорвати оборону наших військ з метою захоплення Павлівки та виходу до Вугледару. Завдяки злагодженим та професійним діям підрозділів Збройних сил України противник втрачає можливість втілення своїх планів", — наголосив генерал.

Окрім того, протягом тижня росіяни проявляли високу активність на ділянках Піски — Водяне, Покровське — Бахмут, Зайцеве — Майорськ та інших.

"Це свідчить, що противник за будь-яку ціну прагне досягнути своєї мети. Ворог зазнає втрат у живій силі та техніці: лише тільки на одному напрямку протягом двох діб, його втрати склали близько 300 військовослужбовців, з них більш 100 — безповоротні, та більше 20 одиниць техніки", — пояснив Громов.

За його словами, на Волинському, Житомирському і Київських напрямках ситуація залишається стабільною.

"Ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено, водночас ситуація навколо створення спільного угруповання військ так званої "Союзної держави" залишається неоднозначною", — зазначив військовий.

Він додав, що у більш віддаленій перспективі існує загроза формування угруповання, що може бути залучене в агресії проти України.

"На цей час відбувається перекидання здебільшого підрозділів першої танкової армії в першу чергу другої мотострілецької дивізії з російської території разом з технікою та щойно мобілізованими особами, які розміщуються на основних військових полігонах Білорусі", — пояснив Олексій Громов.

Генерал також розповів, що впродовж жовтня РФ перемістила близько 1,5 тисячі залізничних платформ з озброєнням і військовою технікою, а також до 200 пасажирських вагонів та понад 100 вантажних вагонів з військовим майном.

Читайте також

Росія вдарила по енергооб`єкту в Кривому Розі, ООН відхиляє заяви РФ про "біологічну зброю". 253 день війни. Онлайн

На початок