239 вінничан звернулися до диспетчерської служби "Вінницяміськліфт" з 10 жовтня. Вони застрягли у підйомнику під час відключення електроенергії у місті. У комунальному підприємстві просять без потреби ліфт не використовувати. Якщо ж так сталося, що ліфт зупинився, варто дотримуватися певних правил.
- Якщо застрягли у кабіні ліфта, не потрібно панікувати та натискати всі кнопки поспіль, стрибати в ліфті чи намагатися відчинити самостійно двері кабіни.
- Варто знайти кнопку виклику диспетчера і натиснути на неї. У Вінниці всі ліфти диспетчеризовані.
- Якщо диспетчер не відповідає, варто зачекати та спробувати викликати його знову. Якщо ж кнопка диспетчера не працює або все ж немає відповіді, потрібно зателефонувати мобільним телефоном у службу, яка займається обслуговуванням даного ліфта, рятувальникам, у цілодобову варту за номером 15-60 або ж друзям, знайомим, щоб вони викликали допомогу. Якщо ж при собі немає телефону чи відсутній зв'язок, варто покликати на допомогу та попросити, аби хтось зателефонував у відповідну службу.
- Якщо в ліфті стало спекотно, потрібно розстебнути або зняти верхній одяг. При наявності води, варто пити її невеликими ковтками.
- Як тільки приїдуть рятувальники, потрібно чітко виконувати всі їхні вказівки.
У рідкісних випадках ліфт може стрімко падати вниз. У такому випадку потрібно швидко натиснути кнопку "СТОП" і сісти, притулившись до стіни кабіни, упираючися руками в підлогу. Таке положення допоможе зафіксувати тіло, знизивши ризик отримання серйозних травм. Кнопка "СТОП" активізує гальма ліфта, що не дасть йому впасти в шахту.