Кабмін спростив забезпечення переселенців житлом. Що змінилося

Кабмін спростив забезпечення переселенців житлом. Що змінилося

Кабмін спростив забезпечення переселенців житлом. Що змінилося
Фото: Тарас Бурак/Суспільне Тернопіль

Уряд спростив забезпечення перселенців житлом, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції. Право на пільговий іпотечний кредит отримали ВПО, які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації або оточенні.

Відповідний перелік таких громад затверджений наказом міністерства. Зміни до порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО були затверджені на засіданні Кабміну 1 листопада. Згідно зі змінами:

  1. Переможці відбору отримують можливість взяти кредит на житло, яке реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше 25 років).
  2. Переможець має право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яка вказувалася в заяві про намір отримати кредит.
  3. Збільшено максимальний строк кредитування до 30 років (раніше 20 років).
  4. Подвоєно нормативну площу житла на одинокого громадянина, яка тепер становить 52,5 кв. м (раніше – 21 кв. м).

"З метою зменшення фінансового навантаження на позичальника у випадку зниження рівня його платоспроможності встановлено можливість здійснення реструктуризації заборгованості", — йдеться у повідомленні.

Знищення або пошкодження житла, на яке надано кредит, що відбулося починаючи з 24 лютого внаслідок агресії Росії, відтепер є підставою для надання позичальнику кредитних канікул, зазначили у міністерстві. Протягом кредитних канікул позичальник може звільнятися від сплати основного платежу та відсотків.

Читайте також

Бюджет-2023, МАГАТЕ на ядерних об`єктах, наслідки російських атак на енергетику. 251 день війни. Онлайн

У Сумах проведуть інвентаризацію землі, де планують побудувати модульне містечко

Сплачуватимуть тільки комуналку. Для маріупольців у Дніпрі ремонтують гуртожиток

У Запоріжжі прихисток для переселенців можуть закрити через брак фінансування

На початок