РФ перекидає до Білорусі ракети "Кинджал" — британська розвідка

РФ перекидає до Білорусі ракети "Кинджал" — британська розвідка

РФ перекидає до Білорусі ракети "Кинджал" — британська розвідка
Кинджал (гіперзвуковий ракетний комплекс). Фото: Вікіпедія.

Росія, ймовірно, перекидає на територію Білорусі гіперзвукові ракети "Кинджал".

Про це повідомляється у Twitter Міністерства оборони Великої Британії.

Зокрема, британська розвідка продемонструвала фото двох літаків МіГ-31К, судячи з усього, розміщені на білоруському аеродромі Мачулиші 17 жовтня. На фото також помітний великий контейнер поруч із земляним насипом.

"Ймовірно, контейнер пов’язаний із балістичною ракетою повітряного запуску AS-24 KILLJOY (Х-47М2 "Кинджал" — ред.), великогабаритного боєприпасу, для перенесення якого пристосований варіант МіГ-31К", — йдеться у повідомленні.

У британському Міноборони зазначають, що Росія використовує цей тип ракет із 2018 року, але раніше він не розміщувався у Білорусі. Росія іноді застосовувала цю зброю під час війни в Україні, але її запаси, ймовірно, дуже обмежені, вважають в міністерстві. При цьому Росія продовжує використовувати передові боєприпаси великої дальності проти цілей обмеженого оперативного значення.

"При дальності понад 2000 кілометрів розміщення ракети в Білорусії дає Росії невелику додаткову перевагу з погляду поразки цілей на території України", — вважають у розвідці королівства.

При цьому аналітики припускають, що у такий спосіб Росія намагається повідомити Захід і представити Білорусь як усе більш замішану у війні проти України.

Що відомо

  • Уранці 31 жовтня Росія здійснила черговий обстріл території України за допомогою ракет і дронів. Після цього у низці регіонів з’явилися проблеми з водо- та електропостачанням.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що росіяни вразили 18 об’єктів, розташованих у 10 регіонах України.
  • Повітряні сили Збройних сил України збили 44 з понад 50 крилатих ракет Х-101 та Х-555, які випустили російські війська по українській території.

Читайте також

Бюджет-2023, МАГАТЕ на ядерних об`єктах, наслідки російських атак на енергетику. 251 день війни. Онлайн

"Система ППО IRIS-T сьогодні відпрацювала зі 100% результатом" — Повітряні сили

У Росії є дефіцит радянських ракет, але там можуть виробляти іншу ракетну зброю — експерт

На початок