В Україні збільшилась кількість ДТП з пішоходами у темний час доби. Як вберегтися

В Україні збільшилась кількість ДТП з пішоходами у темний час доби. Як вберегтися

Ексклюзивно
В Україні збільшилась кількість ДТП з пішоходами у темний час доби. Як вберегтися
. Фото: Unsplash

В Україні за два тижні на понад 25% збільшилася кількість ДТП з пішоходами на дорогах, зокрема в темну пору доби.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів в ефірі телемарафону Суспільного, що з 10 до 23 жовтня в на українських дорогах загину 51 пішохід. З них 38 — в темну пору доби.

"Саме в зимовий період дуже багато наших громадян люблять носити темний одяг. А темний одяг — це від до 10 до 18 метрів видимості, коли можна говорити, що водій просто зачасту не встигає ухвалити рішення, тому що дуже пізно помічає такого пішохода. Звісно, що світловідбивні елементи — це найкраще, що може використати пішохід. І в даному випадку потрібно слідувати певним правилам", — зазначає Білошицький.

Він наголосив, що флікер — стрічка у формі лінійки — може врятувати життя, якщо їх розмістити на плечі, передпліччі, верхній частині тулуба. Якщо від 15 см площа цієї стрічки, то водій може побачити даного пішохода з відстані 130 метрів. Що стосується дітей, то флікер в обов'язковому порядку потрібно застосовувати на ділянки голови або верхньої частини тулуба. Тому що, чим нижче зріст, тим гірше помітність на дорозі для такої особи.

Якщо ми говоримо про домашніх улюбленців, то також варто вдягати нашийників або одягу зі світловідбиваючими елементами.

"Якщо під рукою немає світловідбивних елементів — хоча наголошую, що вони є доступними, не потрібно вигадувати нічого дорогого, є дешеві флікери, які можна придбати в багатьох місцях — то білий або жовтий одяг зробить вас набагато більш помітними на дорозі", — наголосив Білошицький.

У поліції водіям наполегливо рекомендують зменшити швидкість руху не до допустимої, наприклад, 50 км/год в місті, а до безпечної.

"Це не завжди дорівнює допустимій. Безпечна швидкість це та, яку визначає водій, і він впевнений, що на цій швидкості відреагує на будь-яку ситуацію на дорозі. Зараз в умовах недостатньої видимості швидкість має бути набагато нижчою, ніж в світловий день для того, щоб водій мав більше часу для реакції", — наголосив він.

Читайте також

Раді пропонують штрафувати пішоходів, які не використовують світловідбивачі в темну пору

На початок