"Енергодім" по-черкаському: як мешканці ОСББ скористалися програмою з енергоефективності

"Енергодім" по-черкаському: як мешканці ОСББ скористалися програмою з енергоефективності

"Енергодім" по-черкаському: як мешканці ОСББ скористалися програмою з енергоефективності
Суспільне Черкаси

Завдяки капітальному ремонту та утепленню в одному з ОСББ Черкас на 20% менше платять за тепло, розповіла Суспільному голова об'єднання Юлія Остапчук. Їхній будинок став першим в області, де для капітального ремонту залучили кошти державного фонду енергоефективності.

ОСББ розташоване в Черкасах за адресою Нижня Горова, 44.

У 35-річному будинку за адресою Нижня Горова, 44 проживає шість років Олександр Калєдін. Він — власник двокімнатної квартири. Розповів, що зробив одноразовий внесок на капітальний ремонт у шість тисяч гривень:

"Стало краще, ми відчуваємо. Батареї взимку ледь теплі, але у квартирі досить тепло й у нас менше, ніж 21-22 градуси не бувало. Взимку за опалення виходить близько 800 гривень".

У будинку 108 квартир. За шість років існування ОСББ відновили дах, встановили індивідуальний тепловий пункт, замінили двері та вікна у місцях загального користування, розповіла голова ОСББ Юлія Остапчук:

"У нас зроблене світлодіодне освітлення, з датчиком руху, це теж економить електроенергію, і тамбурні двері додатково зберігають тепло. Якщо порівнювати опалювальний період до утеплення 20-21 рік і порівнювати з опалювальним періодом 21-22 років, то економія 20%".

осбб черкаси
Суспільне Черкаси

Коли заселився 20 років тому, то в осінньо-зимовий період було дуже холодно, пригадав мешканець будинку Владислав Свириденко. Радіє, що вдалося зробити комплексне утеплення будівлі, а не клаптикове:

"Його навіть плиткою обіклали і все одно проблеми зі швами були. Було дуже холодно, бо основна частина на північ виходить і основна маса квартир була досить холодна. Особливо у міжсезоння. За 12 тисяч утеплити б свою окремо квартиру вдалося, але того комплексного рішення по утепленню всього будинку, ми б не досягли".

осбб черкаси
Суспільне Черкаси

Комплексне утеплення будинку коштувало 3 мільйони 300 тисяч гривень, розповіла голова ОСББ Юлія Остапчук:

"За програмою «Енергодім» фонд нам компенсує, виплачує грант, 70%, по пакету Б, тобто наші кошти, які ми як ОСББ повинні були збирати – це близько мільйона 997 тисяч, фонд компенсував 2 мільйони 200 тисяч гривень".

Решту мешканці будинку повинні були сплатити самотужки:

"Ми встановили цільовий внесок на утеплення будинку 175 гривень з метра квадратного, тобто у кожного мешканця був вибір: чи сплатити повністю одразу всю суму, чи сплачувати невеликими частинами поступово".

осбб черкаси
Фото: Суспільне

У деяких будинках, які утеплили коштом гранду від фонду "Енергоефективності", економія тепла залежно від виду ремонту складає від 20 до 50%, розповів скайпом директор фонду енергоефективності Єгор Форенюк:

"Це такий розрахунковий термін окупності приблизно три роки. Ми маємо випадки, коли всі заходи, які були впроваджені до опалювального сезону, вже окупаються всі заходи за один опалювальний сезон".

За його словами, по області для участі надійшла 41 заявка. З них 39 – це будинки у Черкасах. Із початку війни нові заявки у роботу поки що не беруть:

"Ми поки що не приймаємо нових заявок на участь, бо обмежений статутний капітал. Його поповнення на початку цього року зі зрозумілих причин не відбулося. Тому ми не можемо приймати нових заявок. Поки це всі заявки, які подавалися протягом 20-21 років".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок