Погодинні відключення електроенергії на Харківщині скасували: вводять аварійні обмеження

Погодинні відключення електроенергії на Харківщині скасували: вводять аварійні обмеження

Доповнено
Погодинні відключення електроенергії на Харківщині скасували: вводять аварійні обмеження
Харків після зупинки електротранспорту від обстрілу 31 жовтня: фоторепортаж Харків після ранкового російського ракетного удару 31 жовтня 2022. Фото: Суспільне Харків

У Харківській області після російських обстрілів вранці 31 жовтня скасували графіки погодинних відключень електроенергії. Енергетики застосовують аварійні обмеження та закликають харків'ян та жителів області знизити споживання.

Про скасування графіку погодинних відключень та запровадження аварійних обмежень 31 жовтня Суспільне Харків повідомила речниця "Харківобленерго" Марина Шевченко.

"Зараз введено графіки аварійних відключень. Там, де це необхідно. Вони постійно змінюються. Тобто зараз відключені такі райони, а за годину чи дві — вже зовсім інші", — пояснила Шевченко.

Скільки можуть тривати аварійні відключення

Відключення мають тривати до чотирьох годин, повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

"Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше ліквідувати аварії, спричинені російськими обстрілами. Просимо поставитися з розумінням. Закликаємо максимально ощадливо споживати електроенергію — цим ви допоможете уникнути перевантаження мережі та повернути світло в усі домівки", — інформує ОВА.

Чи повернуть планові відключення

Повернути графік планових відключень електроенергії зможуть після усунення наслідків ранкових обстрілів, повідомив у телемарафоні заступник начальника ХОВА Роман Семенуха.

За його словами, удари по об’єктах критичної інфраструктури в Харкові, Чугуївському і Куп’янському районах 31 жовтня завдавали з Бєлгородської області. До кінця дня у Харкові мають відновити електропостачання, сказав Семенуха.

"У найближчий час ми поінформуємо, які графіки відключень світла будуть чинними. Наразі задача номер один: відновити електропостачання і оцінити розміри пошкоджень, щоб перейти до планових відключень", — пояснив заступник начальника ХОВА.

Що відомо

  • Про віялові відключення на тижні з 31 жовтня попереджали у Харківській ОВА. 28 жовтня компанія "Харківобленерго" опублікувала графік погодинних відключень з 07:00 по 22:00. Вони не зачеплять об'єкти критичної інфраструктури, промислові підприємства, електротранспорт та деокуповані території області.
  • О 07:00 31 жовтня у Харкові та області почали тимчасово вимикати електроенергію за чергами, всього їх 12.
  • О 08:00 31 жовтня російські окупанти вдарили по критичній інфраструктурі Харкова та області. Зупинився електротранспорт, одну людину контузило.
На початок