Бразилія обирає наступного президента: на що слід чекати

Бразилія обирає наступного президента: на що слід чекати

Бразилія обирає наступного президента: на що слід чекати
Голосування на виборах у Бразилії, 30 жовтня 2022 року. Фото: AP

У Бразилії почалося голосування у другому турі президентських виборів. За посаду змагаються чинний президент країни Жаїр Болсонару та колишній глава країни Луїз Інасіо Лула да Сілва.

The New York Times зазначає, що результати виборів матимуть серйозні наслідки не лише для Бразилії, але й для всього світу, називаючи політиків "найвпливовішими політичними титанами" в сучасній історії країни.

"Після кількох місяців виступів перед виборцями нація ухвалить рішення про проведення одних із найважливіших виборів у Латинській Америці за останні десятиліття, обираючи між двома найгучнішими іменами в сучасній бразильській політиці та їхніми полярними поглядами на країну", — йдеться у публікації.

Лула Да Сілві не вистачило менш як двох відсотків голосів виборців, щоб виграти у першому турі — він отримав 48,4%.

"Вибір для бразильців полягає в тому, чи дати президенту Жаїру Болсонару другий термін, надавши йому можливості виконувати мандат ультраправих, чи повернути колишнього президента Луїза Інасіо Лула да Сілву та повернути Бразилію на лівий шлях", — пише The New York Times.

Як зазначають журналісти, при цьому політична боротьба у країні є значно більшим, ніж просто змаганням між лівими та правими. Зокрема, від результатів виборів залежить подальша доля лісів Амазонки, які зазнали стрімкого знищення за президентства Болсонару. Його політичний опонент пообіцяв покласти край незаконній вирубці дерев та видобутку корисних копалин.

При цьому вибори у Бразилії супроводжуються великими потоками дезінформації з обох країн, зауважує видання.

"Прихильники да Сілви звинувачують Болсонару в тому, що він канібал і педофіл, у той час як прихильники Болсонару називають да Сілву лідером банди, комуністом та сатаністом, який хоче закрити національні церкви", — пояснюють журналісти.

Окрім того, ЗМІ повідомляють, що Жаїр Болсонару вкрай невдоволений результатами опитувань, які проводили соціологи напередодні виборів та які містили оцінки, що значно відхилялися від реальних результатів голосування.

"Палата представників Бразилії прискорила розгляд законопроєкту, який передбачає кримінальну відповідальність за публікацію результатів опитування, які, як з'ясувалося пізніше, виходять за межі допустимої похибки. Очікується, що Палата представників, яку контролюють прихильники Болсонару, проголосує і ухвалить закон найближчими днями", — зазначає видання.

Бразильська асоціація соціологів заявила, що обурена спробами криміналізувати опитування, які виявились неточними.

Читайте також

Світ реагує на заяву Росії про розірвання "зернової угоди", ЗСУ просуваються на Півдні. 249 день війни. Онлайн

На початок