В Житомирі без опалення залишатимуться ще два житлових будинки

В Житомирі без опалення залишатимуться ще два житлових будинки

В Житомирі без опалення залишатимуться ще два житлових будинки
Фото: Pexels

В Житомирі впродовж 28 жовтня мають підключити до опалення 99% всіх житлових будинків міста. Ще два будинки підключать до наступної середи. Про це в ранковому ефірі марафону "Єдині новини" 28 жовтня сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, головна проблема – неспрацювання енергосистеми, що приводить до гідроударів та поривів в тепломережах.

"З 18 будинків (в яких станом на вечір 27 жовтня не було опалення – ред.) залишається фактично ще два, які найближчої середи будуть підключені. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що ми переключаємо будинки на інші котельні. Бо в зв’язку з ударами російських військ по енергетичній інфраструктурі не всі підстанції можуть забезпечити стільки постачання електроенергії. Тому це не аварійні роботи, ми перепідключаємо будинки на інші котельні. Наступної середи все місто фактично буде з теплом", – розповів Сергій Сухомлин.

Також міський голова розповів, що в рамках підготовки до зими в місті відкрили ТЕС, яка працює на деревині і виробляє ще 1,1 мегават електричної енергії. Окрім того, в цьому році ще чотири котельні запускаються, сказав Сергій Сухомлин. Дві з них вже працюють, і ми закупили дві мобільні котельні.

"Ці мобільні котельні будуть підключені до районних котелень. Але якщо в місті будуть проблеми з газом, буде складна ситуація, то ми за один день демонтувати і перевезти до лікарні чи в той район, де вони будуть потрібні і швидко підключити та забезпечити теплом", – сказав Сергій Сухомлин.

Що відомо

  • Вісімнадцять із 955 будинків у Житомирі не опалюються через пориви тепломереж.
  • Комунальники працювали всю ніч – у Житомирі тепло підключене у 905 з 950 будинків.
  • 22 жовтня армія РФ завдала ракетних ударів по кількох регіонах України – у тому числі, по Хмельницькому, який живить електроенергією Житомир. Як наслідок – у Житомирі виникли перебої зі світлом, теплом і водою.
  • Увечері 20 жовтня у Житомирі стартував опалювальний сезон. У коментарі Суспільному Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів, чи буде в оселях житомирян тепло, чому житло містян грітимуть лише вночі та як і чим обігріватимуть місто в умовах жорсткої економії електроенергії.
На початок