Демографи розповіли про прогнози щодо тривалості життя в Україні на 2023 рік

Демографи розповіли про прогнози щодо тривалості життя в Україні на 2023 рік

Демографи розповіли про прогнози щодо тривалості життя в Україні на 2023 рік
Київ, Україна — 8 жовтня. Фото: Getty Images

За прогнозами фахівців відділу демографічного моделювання та прогнозування Інституту демографії НАН України, 2023 року середньоочікувана тривалість життя скоротиться у чоловіків на 0,8 року, у жінок — на 0,5 року. Про це розповів Суспільному завідувач відділу Дмитро Шушпанов в ефірі єдиного телемарафону.

“Якщо на початку наступного року активні бойові дії будуть завершені, то середньоочікувана тривалість життя, яка була у 2021 році, відновиться у 2024 році. Якщо ж війна триватиме далі, середньоочікувана тривалість життя, скорочуватиметься і надалі”, — пояснив Шушпанов.

За його словами, здійснювати прогноз щодо демографічної ситуації, пов'язаної з війною, зараз дуже важко, тому що досить складно сказати, скільки людей помирає. Особливо це стосується ТОТ, тому що достовірної інформації звідти немає.

“Можливо, будемо мати її пізніше Разом з тим, існують методи, які дозволяються нам прогнозувати, зокрема, і середньоочікувану майбутню тривалість життя. Є кілька варіантів прогнозів, всі залежить від того, наскільки довго буде тривати війна, активні бойові дії”, — сказав Шушпанов.

В 2021 році були уточнені дані, і середньоочікувана тривалість життя була трошки менша через коронавірусну хворобу, пояснив він. Коронавірус, за офіційною статистикою, у 2021 році забрав майже 85 тис життів українців. 2022 року до цього додається агресія РФ.

На початок