"Зерновий коридор": через дії РФ вже 175 суден очікують у черзі

"Зерновий коридор": через дії РФ вже 175 суден очікують у черзі

"Зерновий коридор": через дії РФ вже 175 суден очікують у черзі
. Босфорська протока. Фото: OZAN KOSE/AFP via Getty Images

Черга на прохід Босфором через блокування РФ "зернового коридору" станом на 26 жовтня сягнула 175 суден. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

"Щоденно працюємо і над тим, щоб захистити нашу зернову експортну ініціативу. Очевидно, що Росія знову має намір загострити глобальну продовольчу кризу, знову повернути загрозу масштабного голоду. І це, зокрема, відповідальність усіх наших партнерів – все ж таки гарантувати продовольчу безпеку й покінчити з цією брудною російською грою з голодом", — розповів Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

Він додав, що станом на 26 жовтня через свідоме російське гальмування українського продовольчого експорту кількість суден, які очікують можливості виконати контрактні зобовʼязання, – сягнула 175. І

"Це погіршення доступу до їжі для мільйонів людей і загроза ще більшого зростання цін на базові продукти на різних континентах – і в Африці, і в Азії, і у Європі. Якщо все ж таки Росії вдасться негативний сценарій, це завершиться новою масштабною міграційною кризою. Росія як держава-терорист – терорист в усьому й заслуговує щоденного посилення міжнародного тиску на неї", — заявив президент.

25 жовтня про тиск з боку РФ заявили у Мінінфраструктури та МЗС України.

"Враховуючи, що Росія штучно затримує інспекцію суден в Босфорі (це призвело до черги в понад 170 суден), то українські порти змушені працювати лише на 25-30% своїх потужностей", — зазначили у Мінінфраструктури.

"Починаючи з 14 жовтня 2022 року, російські інспектори Спільного координаційного центру в м. Стамбул суттєво затримують перевірку суден, які прямують до портів України для завантаження зерновими або вже є завантаженими та прямують до кінцевого пункту призначення", — повідомляє пресслужба МЗС.

Що відомо

  • 21 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Росія свідомо блокує експорт агропродукції з морських портів Одеської області, створюючи штучні черги для суден.
  • 16 жовтня Зеленський закликав сприяти збільшенню експорту українського зерна, нагадавши, що агресивні дії Росії загрожують масовим голодом. За словами гаранта, у межах продовольчої ініціативи з портів України вийшли вже понад 30 суден, при цьому 60% експорту надійшли в країни Азії та Африки.
Війна. Усі останні новини
На початок