Встановити пункт обігріву, витягнути людину з задимленого приміщення та відшукати загиблого: в Одесі рятувальники-добровольці навчаються виконувати завдання ДСНС. Аби у випадку масових пожеж чи ракетних ударів мати змогу допомогти. Навчання бачила кореспондентка Суспільного.
В Одесі рятувальники-добровольці відпрацьовують практичні навички. Одні тренуються виявляти людей у задимленому приміщенні, а інші – разом з собаками шукати людей під завалами.

Володимир Лебедєв – рятувальник у добровільному загоні. Разом з іншими він навчається одягати спорядження пожежників, маски та користуватися балонами з киснем. Все це, аби згодом допомагати рятувати людей на пожежах та після ракетних ударів.

"Я за професію музикант, диригент хору. Музикант, але ось тут допомагаємо так. Ось одягали балони, одягали маски, я це вперше одягав. Це важко, наче балон 12 кілограмів, але коли ти підіймаєш все це на другий поверх – важко дихати", — ділиться Володимир Лебедєв.
Під час тренування для добровольців були вказівки:
"Ідемо максимально пригнувшись, тому що ми не знаємо, що може бути попереду. Якщо ви зараз все бачите – то в пожежі ви не будете бачити взагалі нічого в диму. Якщо двері відкриваються всередину – ми знаходимось тут і відкриваємо. Заходимо в приміщення – перевіряємо кожне приміщення, яке у нас є".

"Основне завдання – провести розвідку приміщення, знайти травмованих, якщо такі є, і щоб хлопці та дівчата практично відчули як це — робота пожежних. Відпрацювання є наближене до реальності, з усім екіпіруванням, у них зараз просто апарати, маски, щоб вони спробували на собі, а у наших вже повне екіпірування, системи спуску і все, що необхідне", — розповів керівник асоціації добровільних пожежних України Сергій Перов.

Поруч у будівлі вчаться добровольці, які будуть працювати кінологами.
"Задача така: є статисти, є двохсоті. Ніби двохсоті та трьохсоті. Тобто, ми їх ховаємо у різних приміщеннях і тут ми відробляємо або на запах, або взагалі без запаху. Зараз робота "на чисту", без запахів. Дуже багато запахів, але собака повинен знайти саме людину сховану. Це достатньо важка робота, тому що серед натовпу, собака повинен все-таки відрізнити того, хто потребує допомоги", — розповіла кінологиня Рабека Богомільська.

Вперше завдання разом з собакою Айзою виконує доброволець Андрій:
"Завдання було знайти двох трьохсотих, або двохсотих. Тобто собака повинен був їх знайти по слідах, запаху крові. З чим собака і впорався".
Поруч з місцем роботи рятувальники навчаються розгортати намети та готувати їжу в умовах польової кухні.

"Зараз готується розгортання пункту обігріву для того, щоб у випадку надзвичайної ситуації ми могли швидко зреагувати на виклики й зараз ставимо польову кухню. Ми натягуємо намет, аби зробити її більш стійкою і вона могла захищати людей від дощу, від вітру та від всього іншого. Зараз ми натягуємо стропи для того, щоб зробити нашу конструкцію більш надійною. І все, дуже просто", — розповідає рятувальник-доброволець Михайло Плужник.


Загалом в Одеській області до добровольчого формування увійшли понад 1000 людей.
"Якщо трапиться якась надзвичайна масштабна подія чи ситуація і потрібна буде допомога – то добровольці – це люди, які вже навчені, які зможуть приїхати й ефективно надати допомогу в першу чергу рятувальникам ДСНС і тому числі тим людям, тим постраждалим, які цього будуть потребувати", — говорить речниця ГУ ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.


Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області