На Черкащині почастішали виклики швидкої до хворих на коронавірус. Із середини жовтня по допомогу звернулися понад півтори сотні людей із COVID–19, розповів Суспільному розповів директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.
Попри повітряну тривогу диспетчери швидкої відповідають на виклики пацієнтів. Аби не зупиняти роботу, обладнали укриття.
Через чергову хвилю коронавірусу роботи нині не бракує, розповів директор Обласного центру екстреної меддопомоги Ігор Фесун.
"Зменшилася кількість пацієнтів у тяжкому стані: перебіг цього коронавірусу відбувається більш м'яко ніж під час попередніх хвиль. Втім, ковід є, і він наростає щодня, щотижня стає більше пацієнтів", — прокоментував Ігор Фесун.

За словами директора центру, із середини жовтня до них звернулися 150 людей із підозрою чи хворих на COVID–19. І це майже на 30 відсотків більше, ніж за перші два тижні жовтня. Та в лікарнях напливу хворих поки що немає, розповів виконувач обов'язків завідувача реанімаційного відділення Роман Чмиренко.

В реанімації міської "інфекційки" нині лікуються троє пацієнтів із коронавірусом. Найчастіше на ліжка потрапляють невакциновані люди, пояснив лікар.
Щеплені теж інфікуються, але перебіг захворювання в них легший. За словами лікаря, серед тяжкохворих є ті, хто займався самолікуванням.
"Смертність. Це залежить від того, чи своєчасно людина звернулася саме в лікарню. Тобто, якщо понад тиждень лежали вдома і нічого не робили, то смертність підвищується, а коли на перших стадіях звертаються, то смертність майже на нулі", — прокоментував виконувач обов'язків завідувача реанімаційного відділення.
За його словами, симптоми захворювання не змінилися: висока температура, кашель і слабкість. Але нині вірус частіше атакує малечу.
Черкащанка Ольга зі своєю чотирирічною донькою в лікарні понад тиждень.
"Шоковані через те, що було все дуже швидко. Буквально за добу дитина стала кашляти, і температура не збивалася. Спочатку тільки горло, похрипувала і невелика температура була, а вночі стало гірше", — розповіла мама дівчинки.

Аби убезпечити дітей, варто пильно стежити за їхнім станом, поінформувала медична директорка міської інфекційної лікарні Юлія Спаська.
"Кашель такий, ніби собака гавкає. Це охриплий голос. Якщо батьки помічають, що дитина починає тяжко дихати, часто дихати, якщо вони відмічають, що тяжко зробити саме вдих, то треба швидко звернутися до лікаря", — пояснила Юлія Спаська.
За словами лікарки, дорослим при перших ознаках недуги теж варто звертатися по допомогу.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України