Зеленський поговорив з новим прем`єром Британії Ріші Сунаком

Зеленський поговорив з новим прем`єром Британії Ріші Сунаком

Доповнено
Зеленський поговорив з новим прем`єром Британії Ріші Сунаком
. Глава британського уряду Ріші Сунак у Лондоні, 23 жовтня 2022 р. Фото: АР

Президент України Володимир Зеленський увечері 25 жовтня провів телефонні переговори із новим главою уряду Британії Ріші Сунаком.

Про це Зеленський повідомив у зверненні до українців. За його словами, розмова відбулась щойно, перед записом вечірнього звернення.

"Вірю, що партнерство між нашими державами і вже традиційне британське лідерство у захисті демократії і свободи і надалі будуть лише посилюватись. Україна і Британія досягли найкращих відносин на цей час, але все одно маємо потенціал, аби збільшити нашу співпрацю, для того, щоб дати більше користі нашим суспільствам", — додав президент.

Зеленський запросив Сунака відвідати Україну.

Ріші Сунак у розмові з Зеленським підтвердив "непохитну підтримку" України, ідеться у повідомленні Даунінг-стріт: "Прем’єр-міністр заявив, що підтримка України Сполученим Королівством буде такою ж сильною, як ніколи, під час його прем’єрства, і президент Зеленський може розраховувати на подальшу солідарність свого уряду".

Також Сунак відзначив важливість роботи Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в Україні щодо забезпечення ядерної безпеки та забезпечення прозорості щодо будь-якої дезінформації. Обидва лідери погодилися з необхідністю продовжувати тиск на "варварський режим" Путіна шляхом продовження економічних санкцій.

Також Сунак сподівається, що найближчим часом він та Зеленський зустрінуться особисто, ідеться у заяві.

Що відомо

  • 25 жовтня лідер Консервативної партії Ріші Сунак офіційно очолив уряд Великої Британії.
  • Глава Міністерства оборони Британії Бен Воллес зберіг посаду у новому кабміні Ріші Сунака.
  • В одній із перших заяв Сунак сказав, що "війна Путіна в Україні дестабілізувала енергоринки в усьому світі". Раніше Сунак подякував колишньому прем`єру Джонсону за те, що той "кинув виклик Путіну та його варварській війні в Україні".
Читайте також: Йому вдалося з другої спроби. Що відомо про прем’єра Британії Ріші Сунака
На початок