Росіяни ведуть роботи на території сухого сховища Запорізької АЕС. "Енергоатом" припускає провокації

Росіяни ведуть роботи на території сухого сховища Запорізької АЕС. "Енергоатом" припускає провокації

Росіяни ведуть роботи на території сухого сховища Запорізької АЕС. "Енергоатом" припускає провокації
Бетонні контейнери з відпрацьованим ядерним паливом на території Запорізької атомної електростанції, фото: УНІАН

Упродовж останнього тижня російські окупанти проводять несанкціоновані будівельні роботи на території сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП) на Запорізькій атомній електростанції в тимчасово окупованому Енергодарі.

Про це 25 жовтня повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

Ці роботи російські військові ведуть власними силами у таємному режимі. Український персонал і присутніх на майданчику ЗАЕС представників МАГАТЕ на місце будівництва вони не допускають.

На сховищі зберігається 174 контейнери, в кожному з яких міститься по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива. Руйнування цих контейнерів, внаслідок підриву, призведе до аварії та радіаційного забруднення кількасот квадратних кілометрів прилеглої території.

"Таке будівництво на території атомної станції є незаконним втручанням з боку Росії у проєкт ядерної установки ССВЯП Запорізької АЕС та грубим порушенням як умов ліцензії на експлуатацію станції, так і міжнародних вимог у сфері ядерної та радіаційної безпеки", — зазначають в "Енергоатомі".

Там припускають, що такі дії окупантів можуть свідчити про підготовку ними терористичного акту з використанням ядерних матеріалів та радіоактивних відходів, які зберігаються на майданчику ЗАЕС.

Як раніше повідомляло Суспільне, 23 жовтня міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами країн НАТО Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".

Голова МЗС Кулеба повідомив, що запросив експертів Міжнародного агентства з атомної енергії в Україну, щоб ті відвідали місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі погодився відвідати Україну.

Читайте також

"Це використання ядерної зброї, просто з іншого боку". Зеленський закликав світ до рішучих дій щодо демілітаризації ЗАЕС

Залужний прокоментував заяви РФ про "брудну бомбу"

МАГАТЕ проінспектує ядерні об'єкти в Україні на тлі заяв Росії про розробку Україною "брудної бомби"

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок