"Ми не рахуємо відсотки, ми рахуємо людей" — Сергій Гайдай про звільнення сіл на Лугащині

"Ми не рахуємо відсотки, ми рахуємо людей" — Сергій Гайдай про звільнення сіл на Лугащині

"Ми не рахуємо відсотки, ми рахуємо людей" — Сергій Гайдай про звільнення сіл на Лугащині
Фото: Луганська ОВА

Просування ЗСУ на Луганщині дуже важке, російські війська не припиняють обстріли й вщент розбивають села і селища. Саме тому про звільнення кожного населеного пункту та людей в ньому практично не повідомляють, заявив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Новинам з фронту радію, але жодних відсотків звільненої Луганщини я не рахую. Всі думки поки що, як допомогти людям. Для нас суттєва кількість населених пунктів та щоб люди були забезпечені всім необхідним", — прокоментував повідомлення Генштабу про три села, звідки 24 жовтня ЗСУ відтіснили російську армію.

Луганське звільнення не таке швидке, як контрнаступ на Харківському фронті, зауважив Гайдай.

"За час, який минув від бліцкригу у Харківській області та після деокупації Лиману, все ж таки російській армії вдалось підготувати лінію оборони. Позариватись, замінувати все. Вони підривають невеличкі мости, щоб їх з боку або з тилу не оточили. Великі мости також заміновані, весь берег річки Красна також замінований", — розповів Гайдай.

Звільнені села та селища Луганської області постійно під обстрілами армії РФ, деякі знищують безупинними атаками з артилерії та ракетних установок.

"На жаль, продовжують обстрілювати з РСЗО, "Градами", накривають абсолютно хаотично, розуміючи, що все одно там є наші мирні жителі", — сказав очільник ОВА.

В деяких населених пунктах, розповів Гайдай, практично не залишилось людей. В одному, наводить приклад, живе шість літніх людей, які відмовляються евакуюватись. Їх, за словами очільника ОВА, забезпечили всім необхідним: буржуйками, продуктами, ліками.

"На мапі звільнюються нові населені пункти Луганщини. Будемо заходити, будемо дивитись, що там відбувається. Скільки там людей залишилось і чим ми можемо допомогти їм одразу", — підкреслив очільник обласної військової адміністрації.

Що відомо

  • 25 жовтня ЗСУ витіснили росіян з чотирьох населених пунктів на Донбасі.
  • 9 жовтня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що українські військові звільнили сім населених пунктів на Луганщині.
  • Через постійні обстріли з боку армії РФ до звільнених населених пунктів Луганщини дістатися практично неможливо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок