Росія втратила в Україні більше чверті гелікоптерів Ка-52 — британська розвідка

Росія втратила в Україні більше чверті гелікоптерів Ка-52 — британська розвідка

Росія втратила в Україні більше чверті гелікоптерів Ка-52 — британська розвідка
Вертоліт Ка-52. Фото: Facebook командування ДШВ (ілюстративне)

Росія не має переваги в повітрі і все частіше ризикує вертольотами на полі бою. Російська армія в Україні втратила більше чверті наявних у неї гелікоптерів Ка-52 "Алігатор". Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"Було щонайменше 23 підтверджені втрати російського ударного вертольота Ка-52 в Україні з моменту вторгнення. Це становить понад 25% поточного парку російських ВПС із 90 Ка-52 і майже половину загальних втрат Росії в Україні", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що російські ударні вертольоти, ймовірно, особливо постраждали від українських переносних зенітно-ракетних комплексів, оскільки часто працюють в умовах меншого прикриття з боку бойових літаків, ніж це передбачено російською військовою доктриною.

"Росії все ще не вдається зберегти належну перевагу в повітрі, щоб надійно здійснювати ефективну підтримку з повітря неподалік лінії фронту, а її артилерійські боєприпаси закінчуються", — йдеться у повідомленні.

У британському відомстві вважають, що російські командири все частіше вдаються до виконання ударних вертолітних місій високого ризику як до одного з небагатьох доступних варіантів забезпечення безпосередньої підтримки військ у бою.

Читайте також

Богуслаєв у СІЗО, ЗСУ просунулись на Донбасі, МАГАТЕ перевірить заяви РФ про "брудної бомби". 244 день війни. Онлайн

Може бути загроза ескалації ситуації будь-коли: у ДПСУ оцінили ризики нападу з Білорусі

На початок