Вчителька на Харківщині читає учням реп-уроки. Ольга Халепа. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Вчителька на Харківщині читає учням реп-уроки. Ольга Халепа. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Вчителька на Харківщині читає учням реп-уроки. Ольга Халепа. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Реп на тему природознавства та біології читає в доповнення до уроків сільська вчителька Ольга Халепа. Вона викладає у 5-8 класах Яковлівського ліцею у селі Яковлівка Лозівського району.

Реп для учнів Ольга Халепа читає від початку карантину. Наукові терміни римує під музику, знімає на смартфон і сама монтує відео. Каже, намагається втримати увагу учнів під час дистанційного навчання.

"Я думаю, такі відеоролики веселі, вони наче є мотивацією... І таким чином вони захоплюють їх в такій ігровій пісенній формі можна дітям подати інформацію тоді коли їм важко дуже її сприймати", — каже Ольга.

На канал у YouTube вчителька виклала сім роликів. Деякі переглянули вже 5 тисяч разів. Створення одного відеоуроку займає до восьми годин. Читання параграфів у підручниках вчителька не скасовувала:

"Щодо результативності, можу сказати, що я її бачу. Адже діти висилають мені свої роботи, які вони виконують згідно з моїми реп-уроками — це різноманітні схеми-таблиці скорочені. Я бачу, що вони мене розуміють, і матеріал необхідний засвоюють. А що мені ще треба для задоволення як вчителю біології?".

Чи може римована біологія бути ефективною у навчанні, прокоментував заступник декана психологічного факультету університету Каразіна Олексія Наливайка:

"Так, це дуже добре працює, як "родзинки", як щось таке нове. По-перше, це показує, що вчителька знаходиться в мейнстримі, що вона не десь на периферії, а вона розуміє, які зараз в учнів інтереси, що вони слухають. Але, якщо це використовувати на постійній основі, я вважаю, що це може набриднути учням".

Реп-куплетів з домашнім завданням від учнів Ольга Халепа ще не отримувала. Але каже, готова приймати контрольні не тільки письмово.

Авторка: Дар'я Рудаченко

На початок