Повертають до життя: на Черкащині можна пройти безоплатну реабілітацію

Повертають до життя: на Черкащині можна пройти безоплатну реабілітацію

Повертають до життя: на Черкащині можна пройти безоплатну реабілітацію
Суспільне Черкаси

Займаються з терапевтом, психологом, ходять на масаж та відновлюють дрібну моторику — так відбувається безоплатна реабілітація в одному з медзакладів області. Її можуть пройти пацієнти з порушеннями опорно-рухового апарату та захворюваннями нервової системи, розповів завідувач відділення Руслан Данько.

Людмилі Григорівні 83 роки. У медзакладі вона лікує наслідки інсульту. Жінка розповіла, що кожен рух дається тяжко та бажання бути здоровою надає сил:

"Я погано ходжу, тож мене тут лікують, щоб я рухалась, мала правильну поставу і правильний рух. Ми добиваємось того, щоб бути здоровою".

реабілітація
Людмила Григорівна. Суспільне Черкаси

Крок за кроком на ноги тут ставлять десятки пацієнтів, розповів асистент лікаря Іван Тараненко:

"З кожним пацієнтом ми працюємо індивідуально, все залежить від його стану. Мене мотивує, коли бачу, що людям стає краще".

Черкащанин Олександр Соловей у липні отримав поранення голови. Сюди приїхав на реабілітацію після трьох місяців лікування у Києві:

"Я почуваюся добре на цей час, трішки з пам'яттю погано. Однак нічого страшного, думаю воно пройде".

Поряд цілодобово — його дружина. За її словами, разом вони все життя долають труднощі і ця проблема не стане винятком:

"Звернутись сюди нам порадив племінник, він тут проходив реабілітацію у 28 років після поранення руки й ноги. Дуже йому сподобалось і ми сюди приїхали".

реабілітація
Суспільне Черкаси

Тут людей навчають наново робити побутові справи, наприклад, взяти в руки тарілку чи чашку, або пристебнути пасок безпеки, розповіла лікарка Наталя Козаченко:

"Коли людина провертається додому, вона знаходиться на роздоріжжі й не знає, як далі жити. За допомогою таких речей ми можемо все тут спробувати та навчитись".

Зі слів завідувача відділення Руслана Данька, до них пацієнти потрапляють після загоєння ран та стабілізації стану. Направлення на реабілітацію дає лікар. Вона триває від двох тижнів до місяця і є безоплатною.

"Чим раніше будуть початі реабілітаційні заходи, тим краще буде результат з відновлення. Активна реабілітація йде у перші три-чотири місяці від початку захворювання", — прокоментував лікар.

реабілітація
Суспільне Черкаси

За вісім місяців повномасштабного вторгнення тут відновили 750 пацієнтів, на стаціонарі нині перебуває пів сотні людей, зазначив Руслан Данько:

"Наразі збільшилась кількість травм рук та ніг, є також черепно-мозкові травми з порушенням функцій нервової системи, з порушеннями функцій ходьби, самообслуговування. Слово лікує, важливо підібрати ключик до хворого, щоб був повний контакт і це покращать його відновлення".

Руслан Данько радить пацієнтам не втрачати віру в повноцінне одужання і, якою б складною не була травма, працювати над своїм відновленням.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок