Написаний перед смертю: останній лист Джона Леннона продали на аукціоні

Написаний перед смертю: останній лист Джона Леннона продали на аукціоні

Написаний перед смертю: останній лист Джона Леннона продали на аукціоні
Британський рок-музикант, засновник гурту "The Beatles" Джон Леннон, Нью-Йорк, 1968 рік, фото: AP

На аукціоні 22 жовтня був проданий останній лист засновника "The Beatles" Джона Леннона, написаного ним за кілька годин до смерті. Покупець, що побажав лишитися невідомим, заплатив за лист із підписом музиканта майже 64 тисячі доларів.

Про це повідомляє TMZ.

Зазначається, що лист адресований бухгалтеру Леннона Баррі Ніколсу. У ньому музикант перерахував імена трьох довірених осіб для голосування від його імені на щорічних зборах корпорації Beatles, які мали відбутися за дев'ять днів у Лондоні.

Як пише TMZ, очікувалось, що лист співака вдасться продати за 30-50 тисяч доларів, однак в кінці 17-денного онлайн-аукціону стався "шквал учасників торгів", і остаточна сума виявилася значно вищою за очікувану.

Джон Леннон — британський рок-музикант, співак, композитор, художник, письменник, засновник й учасник гурту "The Beatles", один із найвпливовіших музикантів XX століття. Крім своєї музичної діяльності Леннон був політичним активістом, проповідував ідеї рівності й братерства людей, миру, волі.

За опитуванням медіакорпорації BBC у 2002 році, Джон Леннон посів восьме місце у списку ста найвизначніших британців усіх часів; журнал "Rolling Stone" 2008 року включив його до п'ятірки найкращих виконавців усіх часів.

8 грудня 1980 року Джона Леннона убив психічно неврівноважений громадянин США Марк Чепмен. У день смерті Леннон дав своє останнє інтерв'ю американським журналістам, після чого без охорони поїхав додому, в район Мангеттен. Коли він вийшов зі своєї машини, Чепмен, який того ж дня незадовго до убивства взяв у Леннона автограф на обкладинці нового альбому "Double Fantasy", зробив п'ять пострілів йому в спину. З них чотири попали в ціль. Через кілька годин Джон Леннон помер у лікарні.

Марк Чепмен відбуває довічне ув'язнення у Нью-Йоркській в'язницін. Уже 10 разів він подавав прохання на дострокове звільнення, але щоразу ці прохання відхилялися.

На початок