Харчування у лікарнях буде безкоштовним, але є умова

Харчування у лікарнях буде безкоштовним, але є умова

Харчування у лікарнях буде безкоштовним, але є умова УНІАН

Пацієнти будуть отримувати безкоштовне харчування і медичну допомогу в лікарнях, які уклали договір з Національною службою здоров’я та надають медичні послуги в рамках Програми медичних гарантій.

Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

"При наданні медичної допомоги за програмою медичних гарантій у стаціонарних умовах пацієнт забезпечується харчуванням та перебуванням у лікарні безоплатно. Заклади не мають права встановлювати плату за те, що гарантує програма медичних гарантій у рамках кожного з пакетів", — заявили у Нацслужбі.

Зазначається. що крім забезпечення харчуванням усіх госпіталізованих пацієнтів, у межах пріоритетної послуги медичної допомоги у складних неонатальних випадках пацієнта безоплатно забезпечують цілодобовим повним або частковим парентеральним харчуванням (внутрішньовенне введення поживних речовин).

Це дороговартісне харчування, за яке відтепер не потрібно платити батькам.

"У пакет стаціонарної та мобільної паліативної допомоги входить оцінка нутритивного стану та надання нутритивної підтримки, яка включає ентеральне харчування через зонд, або часткове чи повне парентеральне харчування", — розповіли у НСЗУ.

Повідомляється, що також відомство платитиме медзакладам за лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією за трьома новими пакетами медичних послуг.

Зокрема, для пацієнтів з COVID-19 у критичному стані також передбачено безоплатне парентеральне харчування.

Разом з тим у НСЗУ наголосили, що медзаклади мають право встановлювати плату за покращене харчування як додаткову медичну послугу, яка надається виключно за бажанням пацієнта.

У такому випадку в лікарні повинно бути як мінімум 2 види харчування — базове безоплатне і покращене платне.

За даними НСЗУ, для того, аби брати плату з пацієнтів за додаткові послуги, власник і керівник медзакладу мають затвердити їх перелік та вартість.

Оплачуються послуги пацієнтом офіційно через касу медичного закладу.

У Нацслужбі здоров'я зазначили, що у межах госпіталізації заклад має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів.

Ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі, не включені до тарифу. У 2020 році такі ліки будуть постачатися в заклади так само, які у 2019 році.

Що відомо

  • Повідомлялося, що перша в Україні Програма медичних гарантій — перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту — стартувала з 1 квітня.
  • З 7 квітня гроші "йдуть" за пацієнтом у поліклініки та спеціалізовані заклади України.
  • В Україні вже понад 1,5 тисячі медзакладів уклали договори з НСЗУ у рамках програми медичних гарантій.
  • Серед пріоритетних послуг, які надаватимуть лікарі — лікування інсультів, інфарктів, приймання пологів, неонатальна допомога новонародженним та рання діагностика раку.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди