РФ може підірвати дамбу на Каховській ГЕС, щоб прикрити свій відхід — ISW

РФ може підірвати дамбу на Каховській ГЕС, щоб прикрити свій відхід — ISW

РФ може підірвати дамбу на Каховській ГЕС, щоб прикрити свій відхід — ISW
. Каховська ГЕС до підриву росіянами 6 червня 2023 року. Фото: Генштаб ЗСУ

Російські війська спробують підірвати дамбу на Каховській ГЕС, щоб прикрити свій відхід і не дати українським силам переслідувати їх вглиб Херсонської області. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW). При цьому росіяни майже напевно звинуватять Україну в атаці на дамбу.

“Україна не має жодного матеріального інтересу в підриві дамби, яка може затопити 80 українських міст і сотні тисяч людей, пошкодивши і без того слабке електропостачання України. Проте Росія має всі підстави намагатися забезпечити прикриття своїх сил, що відступають, і розширити річку Дніпро, яку українським військам потрібно буде перетнути, щоб продовжити контрнаступ”, — йдеться в аналітичному звіті.

Будь-які заяви про те, що російські війська не будуть підривати дамбу через побоювання щодо водопостачання Криму, є абсурдними, зазначили аналітики. Крим вижив без доступу до каналу, що витікає з Дніпра, після окупації росіянами півострова у 2014.

Тож російські війська намагатимуться утримати схід Херсонщини не через водопостачання Криму, а для того, щоб створити буферну зону, яка дозволить захистити Крим і не дасть українським військам потрапити в зону дії артилерії півострова. Російські керівники можуть вважати, що підрив дамби дозволить їм зберегти цю буферну зону, йдеться у звіті.

В ISW також повідомили, що розпочався відступ росіян із західної частини Херсонської області. Російські сили, ймовірно, мають намір продовжити це відведення протягом наступних кількох тижнів. Водночас вони можуть мати проблеми з відведенням військ, якщо українські сили вирішать атакувати, відзначили аналітики.

Інші ключові висновки ISW:

  • Російський президент Володимир Путін явно ставить перед Росією умови для продовження затяжної війни в Україні, а не для врегулювання шляхом переговорів чи зриву.
  • Президент Росії Володимир Путін 21 жовтня підписав указ про створення "координаційної ради" при уряді РФ з питань удосконалення федерального координування військового часу.
  • Російські та українські джерела повідомляли про бої на північний схід від Харкова вздовж кордону на лінії фронту Сватове-Кремінна та на захід від Лисичанська.
  • Південне оперативне командування Збройних сил України наголошує, що російські війська використовують українських цивільних як живий щит під час транспортування військової техніки через Дніпро.
  • Російські війська продовжували наземні обстріли в Донецькій області, а також обстріли на захід від Гуляйполя та в Миколаївській області.
  • Російська влада намагається зберегти фасад сталої та потужної логістики на півдні України, одночасно прискорюючи заходи для компенсації атаки на Керченському мосту.
  • Розбіжності між регіональними російськими чиновниками, Міністерством оборони Росії та військовими комісаріатами, а також російським цивільним населенням посиляться в найближчі місяці.
  • Російська влада перешкоджає українцям у Росії виїжджати з РФ через складні вимоги щодо прописки та дозволу на перетин міжнародних кордонів.
  • Російська окупаційна влада продовжила масове примусове виселення мирного населення із західного берега Дніпра під виглядом “евакуації” мирного населення.
РФ може підірвати дамбу на Каховській ГЕС, щоб прикрити свій відхід — ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

В ООН обговорили атаки "Шахедів", РФ замінувала Каховську ГЕС, в Україні переносять дати канікул. 241 день війни. Онлайн

На початок