Над Арктикою зникла озонова діра розміром, як три Гренландії

Над Арктикою зникла озонова діра розміром, як три Гренландії

Над Арктикою зникла озонова діра розміром, як три Гренландії NASA Ozone Watch

Озонова діра, яка утворилася над центральною частиною Арктики на початку березня та стала найбільшою озоновою дірою, щезла. Водночас озоновий шар відновився.

Про це повідомляє CNN з посиланням на Службу моніторингу атмосфери Коперника.

За словами вчених, діра з'явилася не через діяльність людей, а через сильний полярний вихор над Арктикою з холодними повітряними масами. Через більшу ніж зазвичай кількість холодного повітря почали утворюватися перламутрові хмари, на яких озон вступає в реакцію з хлором та бромом і у підсумку руйнується.

Науковці кажуть, що зникнення діри теж не пов'язане з обмеженнями через коронавірус, а пов'язане саме з вітрами.

Зазначимо, що площа діри над Арктикою складада приблизно 6 мільйонів кілометрів. Це територія у три Гренландії.

Озонова діра — значне падіння концентрації озону в озоновому шарі планети, який стримує ультрафіолетове випромінення. В разі зменшення концентрації озону шкідливе випромінення може зашкодити людям та тваринам, також радіація нагріває світовий океан, збільшуючи смертність морських істот та рослин.

Озонові діри почали регулярно з’являтися внаслідок антропогенного впливу (внаслідок діяльності людини), зокрема активного використання хлорфторвуглеводнів. Його виробництво заборонено Монреальським протоколом із захисту озонового шару Землі. 

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди