"Схиляюсь до Джонсона": міністр оборони Британії заявив, що не балотуватиметься у прем'єри

"Схиляюсь до Джонсона": міністр оборони Британії заявив, що не балотуватиметься у прем'єри

"Схиляюсь до Джонсона": міністр оборони Британії заявив, що не балотуватиметься у прем'єри
Міністр обоони Великої Британії Бен Воллес. Фото: Atlantic Council

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що не збирається висувати свою кандидатуру на виборах прем’єр-міністра Великої Британії та схиляється до того, щоб підтримати Бориса Джонсона.

Про це повідомляє The Guardian.

"Я думаю, що ви дійсно повинні хотіти цього як прем'єр-міністр — виконувати цю роботу, ви повинні дійсно думати, що ця робота для вас", — зазначив він.

Міністр вважає, що має більшу цінність на своїй чинній посаді, опікуючись питаннями безпеки.

"Це робота, яку я виконував, і це мета, яку я маю намір продовжувати виконувати, тому цього разу я не маю наміру балотуватися на посаду прем'єр-міністра", — наголосив Воллес.

При цьому британський урядовець публічно нікого не підтримав на посаду лідера Консервативної партії, але сказав, що "схиляється" до кандидатури Бориса Джонсона.

"Я маю визнати проблему мандата. Потенційно це буде наш третій прем’єр-міністр після загальних виборів 2019 року. Це означає, що ми повинні подумати про те питання легітимності, яке ставитиме собі громадськість, а також про те, хто може перемогти на наступних виборах. Це, очевидно, важливо для будь-якої політичної партії на той час. Так що зараз я схиляюся до Бориса Джонсона", — підкреслив Бен Воллес.

Що відомо

  • 19 жовтня, міністерка внутрішніх справ Великої Британії Суелла Брейверман пішла у відставку через порушення правил безпеки, замість неї міністерство очолив колишній міністр транспорту Грант Шаппс. Вона стала вже другим членом уряду прем’єрки Ліз Трасс, який залишає посаду протягом останніх днів.
  • 20 жовтня Ліз Трасс оголосила про свою відставку з поста лідера Консервативної партії на тлі політичної кризи. Трасс залишатиметься на посаді прем'єр-міністерки, поки не буде обраний її наступник.
  • Того ж дня стало відомо, що Борис Джонсон, який обіймав посаду до Трасс, висуне свою кандидатуру на наступних виборах очільника британського уряду на тлі відставки Трасс.
  • 21 жовтня ЗМІ повідомили, що Борис Джонсон перериває свою відпустку на Карибських островах та повертається у королівство, щоб узяти участь у боротьбі за посаду прем’єр-міністра країни.

На початок