На відновлення Луганщини після деокупації знадобиться приблизно сім років — голова Луганської ОВА

На відновлення Луганщини після деокупації знадобиться приблизно сім років — голова Луганської ОВА

На відновлення Луганщини після деокупації знадобиться приблизно сім років — голова Луганської ОВА
Дим від обстрілів підіймається над Сєвєродонецьком, Луганської області,17 червня, 2022 року. Фото: ARIS MESSINIS/AFP via Getty Images

На відновлення інфраструктури Луганщини після деокупації знадобиться приблизно сім років. Розмінування області триватиме десять років. Треба чотири роки, аби відновити всю критичну інфраструктуру. Про це під час телемарафону повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Якщо казати про руйнування, які є зараз. Наприклад, окупанти відійшли зі Стельмахівки та почали з "градів" руйнувати село повністю. Тому в якому вигляді вони залишать населений пункт, коли їх виженуть за межі Луганщини, залишається тільки здогадуватись. Ми знаємо, що мінуються дороги, траси, адміністративні будівлі та мости. Частина мостів знищена. Окупанти планують знищити після себе усе", — розповів Гайдай.

За його словами, на Луганщині є повністю знищені населені пункти. Це Попасна, Білогорівка, Тошківка, Білогорівка, Новотошківське і зараз росіяни руйнують Стельмахівку.

"Але відновлювати треба всі населені пункти області. Ті пункти, які повністю зруйновані будуть у пріоритеті. Спочатку будемо відновлювати села, в яких проживало найбільше людей", — зазначив голова МВА.

Як розповів Гайдай, коли в області почнеться відновлення доріг, мостів, лікарень, то, прийде бізнес та будівельники й люди почнуть повертатись.

Що відомо

  • На Луганщині зруйновані понад 11 тисяч будинків,167 закладів освіти та 64 лікарні. Через постійні артобстріли та бомбардування ушкоджені щонайменше 118 спортивних об’єктів, шість закладів соцзахисту, 115 закладів культури, 37 адмінбудівель, сім ЦНАПів, сім вокзалів, 48 об’єктів життєзабезпечення.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок