Уряд відкриває продовольчі ринки

Уряд відкриває продовольчі ринки

Уряд відкриває продовольчі ринки
Урядовий портал

Кабінет Міністрів затвердив список продовольчих ринків, яким дозволять працювати під час карантину, але з дотриманням жорстких санітарних норм.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, вже розроблені чіткі критерії роботи аграрних ринків.

"Я доручив всім міністерствам та відомствам розробити критерії для тих об'єктів, які будуть поступово відкриватися. Це стосується і відкриття агропродовольчих ринків. МОЗ та Мінекономіки за моїм дорученням вже розробили чіткі критерії роботи ринків та чіткі алгоритми контролю", — сказав він під час засідання уряду 29 квітня.

"Сьогодні (29 квітня — ред.) ми приймемо рішення щодо відкриття і дозволу роботи продуктових та аграрних ринків, але з певними умовами", — сказав прем'єр.

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог.

Раніше він повідомляв, що йдеться про відкриття 281 продовольчого ринку по всій території України. Вони зможуть функціонувати з дотриманням жорстких санітарних норм, порушення яких будуть суворо каратися, аж до припинення роботи ринків на певний період.

Також прем'єр звернувся до представників бізнесу, які закликають до зняття карантину. Він наголосив, що останнім часом до уряду надходить багато звернень щодо необхідності послаблення карантину.

"Я хочу звернутися до всіх українців, особливо до представників бізнесу. Те, що в нас менше хворих порівняно з іншими країнами — це заслуга карантинних заходів і вашої відповідальності у дотриманні цих заходів", — сказав Шмигаль.

"Ми вчасно зайшли в карантин, і вчасно з нього вийдемо. Безвідповідальні заклики достроково вийти з карантину наражають всіх українців на небезпеку. Ми насправді розуміємо, коли які кроки нам треба зробити. Ми озвучили план із 5 етапів виходу з карантину", — підкреслив очільник уряду.

Шмигаль анонсував, що під час засідання наступного тижня Кабмін схвалить низку рішень, які з 11 травня послаблять певні карантинні умови.

Він звернувся до політиків із закликом не маніпулювати та не закликати до протестів і скупчень, щоб у подальшому не було спалаху захворювання на COVID-19.

Голова Кабміну повідомив, що 28 квітня на Раді економічного розвитку з провідними економістами був підтриманий запропонований урядом "адаптивний" карантин, який передбачає, що у разі спалахів інфекції в окремих регіонах карантинні обмеження будуть посилюватися саме там, а не по всій країні.

На переконання Шмигаля, українці мають усвідомити, що навіть після відкриття всіх закладів і відновлення повноцінної роботи транспорту, маски, дезінфектори та соціальне дистанціювання нікуди не дінуться: "Відтепер — це норма".

Що відомо

  • У низці областей України відбулися мітинги підприємців, які вимагали від влади дозволити роботу продовольчих ринків.
  • 27 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд розгляне питання роботи ринків.
  • Він заявляв, що вони зможуть функціонувати не гірше, ніж супермаркети, за умови дотримання жорстких санітарних норм.

Вибір редакції

На початок