Starlink Aviation: Ілон Маск запускає сервіс супутникового Інтернету в літаках

Starlink Aviation: Ілон Маск запускає сервіс супутникового Інтернету в літаках

Starlink Aviation: Ілон Маск запускає сервіс супутникового Інтернету в літаках
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск, фото: AP

Компанія американського мільярдера і винахідника Ілона Маска SpaceX анонсувала запуск у 2023 році сервісу супутникового Інтернету SpaceX на літаках у рамках проєкту Starlink Aviation. Про це повідомили у компанії.

Сервіс забезпечуватиме швидкість Інтернету до 350 Мбіт/с для кожного літака, обладнаного терміналом Aero. Цього буде достатньо для відеодзвінків, онлайн-ігор “та інших видів діяльності з високою швидкістю передачі даних”, зазначили у SpaceX.

“За допомогою Starlink пасажири матимуть доступ до високошвидкісного Інтернету з низькою затримкою з моменту входу в літак”, — повідомляє SpaceX у Twitter.

Це, безперечно, великий стрибок у порівнянні зі стандартною швидкістю, яку пропонує більшість Wi-Fi у літаку, пише The Verge.

Зараз більшість польотів використовують системи повітря-земля, які досягають максимальної швидкості приблизно 10 Мбіт/с за політ (і працюють лише під час польоту над землею), тоді як поточні супутникові системи зазвичай пропонують від 30 Мбіт/с до 100 Мбіт/с. Оскільки ці швидкості вказані для кожного літака, фактичні швидкості можуть відрізнятися залежно від кількості пасажирів, які користуються Інтернетом у кожному рейсі.

Сторінки підтримки на сайті SpaceX стверджують, що підключення до їхнього Інтернету буде доступним під час руління, зльоту, польоту як над землею, так і над водою. А також під час приземлення із затримкою всього 20 мс.

Starlink Aviation матиме глобальне покриття, повідомили у компанії.

“Оскільки супутники рухаються на низькій навколоземній орбіті, поблизу завжди є супутники, які забезпечують потужний сигнал у високих широтах і в полярних регіонах — на відміну від геостаціонарних супутників”, — зазначили у SpaceX.

Очікується, що сервіс розпочне роботу в середині 2023 року.

За даними Aviacionline, під час нещодавнього тестового польоту Starlink Aviation зміг запропонувати швидкість Інтернету на борту 100 Мбіт/с. Демонстрацію провела на рейсі між Бербанком і Сан-Хосе у Каліфорнія компанія JSX. У квітні вона оголосила, що стане однією з перших авіакомпаній, які запровадять інтернет-сервіс на борту.

У квітні компанія Hawaiian Airlines також оголосила про угоду зі Starlink, встановлення сервісів почнеться 2023 року.

Як пише The Verge, Маск давно обговорював плани компанії запропонувати свій інтернет-сервіс Starlink для літаків. У березні 2021 року SpaceX подала запит до Федеральної комісії США зі зв’язку на дозвіл використання Starlink на рухомих платформах.

“Йдеться про літаки, кораблі, великі вантажівки і фургони”, — написав Маск невдовзі після цього у Twitter.

Відтоді винахідник анонсував Starlink Maritime для човнів і Starlink RV для мобільних будинків.

Читайте також

Відключення електрики в Україні, воєнний стан на окупованих територіях, санкції проти Ірану. 239 день війни. Онлайн

Стало відомо, скільки компанія SpaceX щомісячно витрачає на Starlink для України

В ЄС та Пентагоні обговорюють можливість платити Маску за Starlink в Україні — Politico

Росія намагається "вбити" Starlink в Україні — Ілон Маск

Компанія Маска просить Пентагон оплатити послуги Starlink в Україні. В ОП відреагували

На початок